Yurt Dışında Ucuza Tatil Yapabileceğiniz En Güzel 7 Sahil Şehri - Son Dakika

Yurt Dışında Ucuza Tatil Yapabileceğiniz En Güzel 7 Sahil Şehri

Birçok kişinin hayali olan sahil kesiminde bir tatil beldesi bulup ucuza dinlenip tatil yapabilecek bir yer bulmak bazen güç olabiliyor. Fakat iyi araştırılırsa, aslında böyle yerlerin gerçekten var olduğu da görülebiliyor. Rahat konaklama ve ulaşım seçenekleri bulunan, deniz ve güneşin tadına varabileceğiniz gizli kalmış tatil bölgelerini sizin için derledik.

1
Algarve, Portekiz; Aylık gideri: 1,000 dolar
Algarve, Portekiz; Aylık gideri: 1,000 dolar
Avrupa'nın en güzel bölgelerinden biri olan Portekiz'de, sahil şeridinin yüzlerce kilometreden oluştuğu, çoğu insanın İngilizce konuştuğu ve yaşamanın bu kadar ucuz olduğu başka bir yer bulabilmek gerçekten zor. 100 bin expata ev sahipliği yapan Algarve'de yaşamak gerçekten de çok ucuz ve güzel.

2
Cartagena, Kolombiya; Aylık gideri: 1,200 dolar
Cartagena, Kolombiya; Aylık gideri: 1,200 dolar
Cartegena'da yaşamak, hayatınızın her gününü geçirdiğiniz tropik bir Karayipler tatili yapmaya benziyor. Tabi bu partilemek isteyenlere, tarih severlere ve gezmek isteyenlere hitap etmediği anlamına da gelmiyor. Karayipler'deki en iyi tüplü dalış sahillerinden birine sahip bölgede, bu etkinliğin bedeli ortalama 30 dolar civarında. Şehrin tarihi merkezi İspanyol mimarilerinden örnekler içeren bir müzeye sahip ve gece hayatı da tam Kolombiya'ya yakışacak cinsten.

3
Hoi An, Vietnam; Aylık gideri: 550-1,100 dolar arası
Hoi An, Vietnam; Aylık gideri: 550-1,100 dolar arası
Vietnam'daki Hanoi ya da Ho Chi Minh gibi büyük şehirler genel olarak expatların ilgisini çekse de hiçbiri Hoi An'daki sahile sahip değil. Şehrin bir yakasında yemyeşil dağlar sıralanmışken, diğer tarafta da geniş bir kumsal sizleri karşılıyor. UNESCO Dünya Miras Listesi arasında yer alan eski şehirde kalmak için aylık ev kira bedelleri 300 dolar civarında.

4
Taghazout, Fas; Aylık gideri: 1,350 dolar
Taghazout, Fas; Aylık gideri: 1,350 dolar
Girişimcilerin, internet altyapısı ve maliyetlerin düşük olmasıyla tercih ettiği bir lokasyon olarak dikkat çeken şehirde, kiraların ucuz oluşu önemli bir tercih sebebi oluşturuyor. Taghazout aynı zamanda Kuzey Atlantik'in en iyi sörf kasabalarından birine sahip. Bu sebeple, geleneksel pazar yerlerinin arasında alışveriş yaparken ellerinde sörf tahtalarıyla gezen insanları da görmeniz mümkün.

5
Split, Hırvatistan; Aylık gideri: 1,400 dolar
Split, Hırvatistan; Aylık gideri: 1,400 dolar
Avrupa sahilleri genellikle biraz daha pahalı olsa da, Split'in bazı bölgelerinde bu genelleme zaman zaman esnetilebiliyor. Adriyatik denizine bakan bu küçük kasabadaki sahillere dünyanın her yerinden insanlar akın ediyor. Mevsimsel olarak Ekim ayından Nisan'a kadar hizmet veren bölgede, uluslararası kalitede servis sunan oteller de mevcut.

6
Koh Phi Phi, Tayland; Aylık gideri: 1,100 dolar
Koh Phi Phi, Tayland; Aylık gideri: 1,100 dolar
En değersiz balayı tercihlerinden biri görülen Tayland'daki Koh Phi Phi Adası, tatilcilerin yanı sıra burada yaşayan şehir sakinleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Gece hayatının da en üst seviyelerde olduğu şehirde, ucuz içkiler, tatilcileri memnun etmeye yeterli gibi duruyor. Sakin bir yer arayanlara ya da kafa dinlemek için tatil yapanlara göre olmayan bu bölge daha çok eğlence hayatına düşkün gençler tarafından seviliyor.

7
Las Palmas, Gran Canaria, İspanya; Aylık gideri: 1,400 dolar
Las Palmas, Gran Canaria, İspanya; Aylık gideri: 1,400 dolar
İspanya'nın sahilleriyle ünlü olduğundan daha önce bahsetmiştik. Hayatınızda, İspanya, Las Palmas'a gittiyseniz, yaşamın ne kadar ucuz olduğunu görebilmeniz mümkün. Dünyadaki en iyi iklimlerden birine sahip şehirde, sahillerin güzelliği dikkat çekici. Ayrıca, şehir merkezinde yaşamaya alışık olanlar için kalabalık, şehirli ve düzensiz hayat, sahile kaçamaklarla taçlandırılabiliyor.

Haber Yayın Tarihi: 22.05.2017 09:08

Son Dakika Yurt Dışında Ucuza Tatil Yapabileceğiniz En Güzel 7 Sahil Şehri - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Görüntüsü bile ürkütüyor! Türkiye'nin ve dünyanın en tehlikeli yolu heyelan nedeniyle ulaşıma kapandı Photoshop değil gerçek! Dünyanın en ince beline sahip olmak için günde 18 saat korse takıyor Güzel oyuncu Emma Corin, 'Stresi alıyor' diyerek çantasında cinsel oyuncak taşıdığını itiraf etti Bulutların üzerindeki yayla seyri doyumsuz manzarasıyla büyülüyor Çıplak dolaşmak da dahil her şeyi yapabilme özgürlüğüne sahip olacağınız ülke: Belize