Yürüyen İnsanlara Eşlik Ederken Kilometre Başına 25 Lira Kazanıyor - Son Dakika

Yürüyen İnsanlara Eşlik Ederken Kilometre Başına 25 Lira Kazanıyor

09.05.2017 08:22

1

2016 baharında, Chuck telefon direklerine asılmış olan bir kahve dükkanının ilanlarını görmesiyle İnsan Gezdirme kariyerine başlamaya karar veriyor.

2
"İnsan Gezdiricisi" adını verdiği mesleği ile adından söz ettiren Amerikalı Chuck McCarthy, şehirde dolaşırken yanında arkadaş olmasını isteyenlere eşlik ediyor, tabii her bir buçuk kilometre için 7 dolar yani 25 lira alıyor.

3

Konsept aslında çok basit: Sebebi ne olursa olsun, eğer yürürken birisinin sana eşlik etmesini istiyorsan Chuck'ı araman yeterli, yol boyunca sana arkadaşlık ediyor, bunun karşılığında her bir buçuk kilometre için senden 7 dolar alıyor.

4

Günde en az bir insanla birlikte yürüyor Chuck, ünü yayılmış durumda öyle ki Norveç, Fransa gibi ülkelerden birlikte yürüme teklifleri alıyor.

5

Chuck'a göre insanlar baskı olmadan, stres yaşamadan biriyle sohbet ederek yürümeye hasret kalmış, gerçek bir insanla kafaları rahat bir şekilde iletişim kurmak istiyorlar.

6

“İnsanlar çok düşük beklentilerle, sadece gerçek bir insanla diyalog kurmak istiyor” diyor Chuck.

7

İnsanlarla konuşmaktan ve onların yaşantıları hakkında bir şeyler öğrenmekten keyif aldığını söyleyen Chuck, konuşmaktan çok dinlemeyi sevdiğini ve öyle yaptığını belirtiyor.

8

“İnsanlar bana günah çıkarır gibi tonlarca şey anlatıyor, ancak onlara sanki bana bir şeyler anlatmak zorundalarmış gibi hissettirmeyi sevmiyorum” diye ekliyor.

9

İnsanlar konuştukları şeylerin gizli kalıp kalmayacağını merak ediyor, Chuck bunun için yüzde 100 garanti veriyor.

10

Ancak burası Los Angeles ve birçok ünlü sima var, eğer konuştuklarımızın basına sızdırılmasını isteyen olursa cüzi bir miktar karşılığı onu da yapabilirim diyor.

11

Bu arada Chuck bir psikolog olmadığını da ısrarla vurguluyor, eğer ciddi problemleriniz varsa bana değil bir uzmana danışın demeyi de ihmal etmiyor.

12

Her ne kadar Chuck bu işi para karşılığında yapsa da tek motivasyonu bu değil, insanlarla birlikte olmak, yeni insanlar tanımak ona da çok iyi geliyor.

13
14
15
16
17

İlk başlarda bu iş elbette bir şaka olarak algılanmış, ancak yazın sonuna doğru düzenli ve sürekli bir iş haline gelmiş.

18
19

Son Dakika Yürüyen İnsanlara Eşlik Ederken Kilometre Başına 25 Lira Kazanıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular