Yüzde Yüz Kanıtlanmış Limon Sarımsak Mucizesi - Son Dakika

Yüzde Yüz Kanıtlanmış Limon Sarımsak Mucizesi

16.02.2016 08:10

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Karışım içildikten sonra, kahvaltıya kadar (yarım-1 saat sonra) kahvaltı

yapılacak. Mümkünse her sabah aynı saatte içilecek.

13
14
Türkiye'de çok sevilen limon, Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde neredeyse her evin bahçesindedir. Limon meyvesi öncelikle suyu için, eti ve kabuğu ise aşçılık ve fırında pişirmede kullanılır. Peki ya başka? Haberler.com olarak ufak bir araştırma yaptık. İşte limonun hiç duymadığınız mucizevi kullanım yerleri ve faydaları...

15
Gün içinde bileklerinize birkaç damla limon damlatmak ve hafifçe ovmak dinç olmanızı sağlar.

16
Güne başlarken içine biraz limon sıkılmış sıcak su içmek metobolizmanızı hızlandırarak hızla kilo vermenizi sağlar. Ayrıca gün boyunca dinç kalırsınız. Limon sıkılmış sıcak su yağ dokularınızı parçalayarak dinç ve sağlıklı bir bedene sahip olmanıza olanak verir.

17
Yumuşak ve ışıldayan saçlara sahip olmak için sıcak su içmek şart. Sıcak su saç köklerindeki sinir uçlarına enerji gönderir ve bu sinirleri aktif hale getirir. Bu işlem natural canlılığını geri kazanmasında ve çok daha parlak görünmesinde etkilidir.

18
Daha hızlı kan dolaşımı ve daha sıhhatli bir sinir sistemi kazandırır Sıcak suyun en önemli işlevlerinden biri de kaslarınızın ve sinir sisteminizin düzenli çalışması için mühim olan kan dolaşımını hızlandırmasıdır. Yaşlanmayı geciktirir Toksinler bizi hızla yaşlandırır. Sıcak su hücre yenilenmesini hızlandırır ve parlak,genç bir cilde sahip olmanızı sağlar.

19
Öncelikle sıcak su içmek hazmı kolaylaştırır. Soğuk su ise gıdalardaki yağı sertleştirdiği için bağırsak kenarlarında tabaka meydana getirir ve bu da kansere sebep olur.Sıcak su bu riski minimuma indirir.

20
Sıcak limonlu su, doğal bir detokstur. İçtiğinizde vucut ısınız artar ve hızla toksinleri dışarı atarsınız.

21
Kepeği azaltır/ Sıcak suyun diğer bir faydası deriyi ve vücudu nemlendirmesi. Bu da kepeği önemli ölçüde azaltır.

22
Burnun ve boğazınız tertemiz ve açık olur. Soğuk algınlıkları, öksürük ve boğaz ağrısı için sıcak su içmek oldukça yararlı.Balgamdan kurtulmada da işe yarıyor.

23
Sivilceler ve siyah noktalara elveda deyin/ Derinizi ve vücudunuzu derinlemesine temizleyen sıcak su tüm leke ve sivilceleri azaltır.

24
Kelliği azaltır Saç köklerinin canlılığıyla beraber saç sayısı ve uzunluğu artar.

25
LİMON KABUĞUNUN BİLİNMEYEN FAYDALARI/ Yemeklerde, salatalarda, çayda hatta maskelerde bile kullanılan limon, insan sağlığına olan faydasıyla bir nevi ilaç gibi.

26
Ortaçağ kaşifleri, tarih içinde sürekli büyüyen bir şekilde, iskorbüt hastalığından korunmak için limondan faydalandı. Viktorya döneminde yaşayanlar ise bir statü sembolü olarak evlerinde yetiştirdi...

27
Bu sarı meyveler aynı zamanda eski insanlar tarafından çeşitli zehirlere karşı bir panzehir, bir ilaç olarak ve böceklere karşı da kullanılıyordu. Sağlık için uygulamalar/ BOĞAZ AĞRISI: Balla karıştırılan limon, şurup yerine, boğaz ağrınızı kısa dönem geçirebilecek doğal bir yöntem. Bir bardak sıcak suyun içine limon suyu ve bal karıştırın ve yudumlamadan önce biraz ılınmasını bekleyin. Mayo Clinic'e göre bal boğazı sarıp yumuşatıyor, limon ise mukusları gideriyor.

28
SİVİLCELER: Limonun içindeki sitrik asit akne problemlerini yenmeye yardımcı oluyor 'The Lemon Juice Diet'i yazan Theresa Cheung'a göre; Limon suyunu yine ballı su ile karıştırıp sorunlu bölgeye sürmeli ve durulamadan önce en az yarım saat beklenmelisiniz, her gün günde 2 kez.

29
YORGUNLUK: Öğleden sonraları enerji kaybı mı hissediyorsunuz? Experimental Biology and Medicine'da yayınlanan bir çalışmaya göre, limon yağı beyin aktivitesini yükseltiyor.

30
Yani gün içinde bileklerinize birkaç damla damlatmak ve hafifçe ovmak çok iyi gelebilir.

31
NEZLE VE GRİP: Çaya ya da sıcak suya limon sıkmak ve onu içmek, gösterişli paketlerde satılan vitaminlerin sağlayacağı ekstra vitamin görevini görecektir. İşin numarası, doğru zamanda başlamak, Mayo Clinic'e göre; hastalanacağınızı anladığınız an bu küre başlamalısınız. Öyleyse o suyun içine biraz daha bağışıklık sistemi destekleyici limon sıkın!

32
BÖCEK ISIRIKLARI: Arı iğnesi ya da sivrisinek ısırığından mı muzdaripsiniz? Bir çay kaşığı balla karıştırdığınız limon yağıyla ısırığın acısını dindirebilirsiniz.

33
GÜZELLİK: Tırnak lekeleri: Oje kullanan bayanların tırnakları genellikle bir süre sonra sararır, limon suyu ile ovulduğunda temiz ve taze tırnaklara kavuşmak mümkün.

34
KOKAN ELLER: Ellerden bahsetmişken, yemek için kullanılan soğan ve sarımsak kokuları ele siner, ellerinizi limonla ovmak bu sorunu da çözecektir.

35
SOLUNUM: Ekşi limon, sıcak (sıkıntılı) kalp çarpıntısını giderir ve meramalatı boğaz ve akciğere çok yararlıdır. Lakin ekşi limonun göğüste kötü etkisi vardır ve limonun sütü sirke ile pişirilirse ve ondan yarım şekerle (4 onz tıbbi ölçü, sıvı ölçüsü olarak 6 onz, 2 ölçü küçük kaşık) içilirse, sülük denen hayvanı öldürerek vücuttan atılmasını sağlar.

36
KÖTÜ NEFES: Nefesinizin koktuğunu mu hissediyorsunuz? Ağzınızı limon suyu ile çalkalamanız dişinizdeki ve dilinizdeki bakterileri öldürecektir. Ama daha sonra ağzınızı normal su ile çalkalamayı unutmayın çünkü limondaki asit dişleriniz için zararlıdır.

37
38
HAREKET ORGANLARI: Onun yağı, gevşekliğe iyi gelir; eğer yağı kabuğundan ayrılırsa, felce iyi gelir ve ekşisi sinirlere zararlıdır.

39
ŞİŞLER: Ekşi limon temreye yararlıdır.

40
BAŞ ORGANLARI: Limon, yüz felcine iyi gelir; pişmiş limon ağız kokusunu gerçekten giderir.

41
GÖRME: Ekşi Limon ile hazırlanan damlalar gözün sarılığına iyi gelir.

42
BESLENME: Onun eti mideye zararlıdır, ekşime yapar. Marmelatı yenmelidir veya marmelatı balla birlikte yemek uygundur; bu şekilde yenirse, hazmı kolaylaştırır ancak yine de fazla yenmemelidir. Ancak, onun yaprağı mideyi ve bağırsakları kuvvetlendirir ve onun çiçekleri ve kabuğu eğer yemek pişirilirken içine katılırsa, sindirime yardımcı olur.

43
Kabuğun kendisi pişirilmeyip, öylece yenirse, hazmedilmez. Onun kabuğunun pişmişi kusmayı önler. Onun ekşi suyu mide cidarına yararlıdır. Ekşi limon sarılığa da yararlı olur. O, safravi kusmayı önler ve açıcı etki gösterir. Limon kullanılacaksa, ondan önce ve sonra hiçbir şey yenmemesi gerekir.

44
CİNSEL İSTEĞİ TESKİN EDER: Limonun etli kısmı, kulunç ağrısına sebep olur. Ekşi limon, karına kötü etki yapar; safravi ishale faydalıdır; çekirdeği (tohumu) basur memelerine yararlıdır. Onun çekirdeğinde güçlü bir müshil etkisi vardır ve ekşi öz suyu kadınlardaki aşırı cinsel isteği teskin eder.

45
ZEHİRLEME: Onun çekirdeklerinden 2 dirhemi kaynamış şuruplu veya sıcak suyla kullanıldığında, bütün zehirlenmelere karşı etkilidir. Özellikle, akrep zehirlerine karşı ağız yoluyla (oral yolla) veya akrebin soktuğu yere merhem şeklinde uygulanırsa, faydası görülür.

46
Kabuğu da aynı etkiyi gösterir. Şurup şeklinde, yılan sokmalarına karşı ağız yoluyla alınırsa yararlıdır; aynı zamanda, kabuğunun merhemi de (hayvanın soktuğu yere tatbik edilirse) yararlı olur.

47
ALKOLLE ALINDIĞINDA ZARARLI: Bazı kaynaklarda geçen kokteyllerde kullanılan limon, fazla alımında, yani, fazla alkol tüketiminde alınmasıyla ertesi güne baş ağrısı yapar.

48
KULLANIMI: Meyve öncelikle suyu için kullanılır, eti ve kabuğu aşçılık ve fırında pişirmede kullanılır. Limon suyu yaklaşık% 5 asittir. pH değeri 2 ila 3 arasındadır.

49
Özellikle Çorbalarda yemeklerde salatalarda lezzeti arttırmak sindirimi kolaylaştırmak vucut direncini kazanmak için kullanılan önemli bir C vitamini kaynağıdır. Limon suyu ile haşlanan tavuk daha lezzetli olur. Limon ve misket limonu halihazırda limonata olarak sunulur, veya içeceklerde garnitür olarak, buzlu çay veya alkolsüz içeceklerde bir dilim şeklinde bardağın içinde veya kenarında kullanılır.

50
Limon suya tat vermesi içinde kullanılır. Oda sıcaklığında uzun süre tutulursa kolayca çüremeye yüz tutar. Limon suyu balık yemeği üzerine sembolik olarak sıkılır. İlave olarak limon suyu salamuraya yatırılmış et pişirilmeden önce bir parça kullanılır. Bazı insanlar limonu bir meyve gibi yemeyi sever. Fakat daha sonra sitrik asit ve şekeri dişlerden temizlemek için su kullanmak gereklidir. Limon kendisi veya misket limonu ile birlikte reçel yapımında kullanılır.

51
ANAVATANI/ Limonun anavatanı kesin olarak bilinmemektedir. Ilıman iklime sahip bütün memleketlerde kültür şekilleri yetiştirilen yaprak dökmeyen, uçucu yağ taşıyan bu küçük ağaçların meyveleri ülkemizde çok sevilir. Ege ve Akdeniz gibi bölgelerde neredeyse her evin bahçesinde bir limon ağacı bulunur.

52
LİMONLU SU İÇMEK İÇİN 20 SEBEP/ Limonlu su ile güne başlamanın mucizesini her seferinde hatırlatmaktan vazgeçmeyeceğiz. İşte limon suyunun vücudunuzda yarattığı mucizeler...

53
1. Limonlu su, vücuda elektrolit ekler ve bu sayede susuz kalmanızı engeller. Limonun içerisinde potasyum, kalsiyum ve magnezyum gibi elektrolitler bulunur.

54
2. Eklem ve kas ağrılarına iyi gelir.

55
3. Sitrik asit içerdiği için limonlu su sindirime yardımcı olur.

56
4. Karaciğerin daha fazla enzim üretmesini sağlar.

57
5. Limonlu su, karaciğeri temizler, toksinlerden arınmasını sağlar.

58
6. Limonlu su, solunum yolu enfeksiyonlarına, boğaz ağrısına ve bademciklerin şişmesine engel olur.

59
7. Ilık limonlu su bağırsak hareketlerini düzenlemede oldukça etkilidir.

60
8. Limonlu su, metabolizmanın çalışmasını düzenler. Limon kuvvetli bir antioksidan olduğu için bağışıklık sistemini de güçlendirir.

61
9. Limon, yüksek miktarda potasyum içerdiğinden limonlu su sinir sistemine de destek olur. Depresyon ve anksiyete gibi potasyum eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkan sorunlardan vücudu korur.

62
10. Kanı, kan damarlarını ve atardamarları temizler.

63
11. Tansiyonu düşürür. Her gün içildiğinde yüksek tansiyonu%10 oranında azaltır.11. Tansiyonu düşürür. Her gün içildiğinde yüksek tansiyonu%10 oranında azaltır.

64
12. Vücudun pH değerini yükseltir. pH değeriniz ne kadar yüksekse hastalıklarla savaşma ihtimaliniz de artar.

65
14. Limonlu su ürik asidin seyreltilmesini sağlar. Ürik asit eklemlerde ağrıya neden olur.

66
15. Limonlu su hamileler için de faydalıdır. İçerisindeki C vitamini bebeğin gelişimini destekler, potasyum beyin ve sinir sistemine iyi gelir.

67
16. Limonlu su mide yanmasına iyi gelir.

68
17. Safra kesesi, böbrek ve pankreas taşlarına karşı etkilidir.

69
18. Kilo verdirir. İçerisindeki lifler sayesinde tokluk hissi yaratır.

70
19. Diş ağrısına ve diş eti sorunlarına iyi gelir.

71
20. Kanseri önlediği belirtilmektedir. Alkali bir besin olan limon, kanserin gelişemeyeceği bir ortam yaratır. Kanser alkali ortamlarda ilerleyememektedir.

72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83

Son Dakika Yüzde Yüz Kanıtlanmış Limon Sarımsak Mucizesi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi Serel Yereli, Londra sokaklarında iç çamaşırsız dolaştı Yeşim Ceren Bozoğlu'nun sere serpe verdiği tatil pozları olay oldu Yıllar sonra ortaya çıktı! Aşk-ı Memnu'nun 'Beşir'i Baran Akbulut tanınmaz halde Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık
Advertisement