Zaman orada farklı akıyor! Kızıl Gezegen'deki ilk 100 günden çarpıcı görüntüler - Son Dakika

Zaman orada farklı akıyor! Kızıl Gezegen'deki ilk 100 günden çarpıcı görüntüler

02.06.2021 17:01

NASA'nın gönderdiği Perseverance uzay aracı, Mars'ın jeolojik yapısı ve geçmişine dair mikrobik yaşam izlerini araştırmaya devam ederken pek çok çarpıcı görüntüyü de aktardı.

1
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Mars'a gönderilen uzay aracı Perseverance, Kızıl Gezegen'de 100 günü geride bıraktı.
2
Perseverance Mars'ta geçmişten kalan mikrobik yaşam izlerini, gezegenin ikliminin geçmişine dair verileri ve jeolojik yapısını araştıran uzay aracı, pek çok çarpıcı görüntüyü de aktardı.
3
Perseverance 18 Şubat'ta Jezero Krateri'ne iniş yapmıştı. Mars'ın ekvator çizgisinin hemen kuzeyinde yer alan ve çarpma sonucu oluşmuş bu krater 49 km çapında.
4
Ingenuity adı verilen ve başka bir gezegende uçurulan ilk araç olarak tarihe geçen küçük helikopter de bölgeden kuşbakışı görüntüler gönderdi.

5
Perseverance'ın Kızıl Gezegen'de bir Mars yılı kalması planlanıyor. Bu yaklaşık iki Dünya yılına eşdeğer.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Zaman orada farklı akıyor! Kızıl Gezegen'deki ilk 100 günden çarpıcı görüntüler - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (3)
  • Taner Mengüşlü: Sırf cevap yazmak için üye oldum. Gezegende hava var. Hatta büyük firtinalar bile oluşuyor. Sadece hava insan yaşamı için uygun degil. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp demişler. Cevap Yaz 10 2 Yayından Kaldır
  • KADİR ÖZKAN: HAVA OLMAYAN GEZEGENDE HELİKOPTER Mİ UÇURMUŞLAR HELAL OLSUN O ZAMAN KAFALAR UÇMUŞ DEMEK Kİ Cevap Yaz 6 16 Yayından Kaldır
500
Advertisement