Zayıflama İlaçları Tehlikeli Mi? - Son Dakika

Zayıflama İlaçları Tehlikeli Mi?

11.04.2014 18:16

Zayıflama ilaçlarının zararları.

1
Diğer bir zayıflama hapı içeriği ise şöyle; bağırsaklardan besinlerin özellikle de yağların emilmesini engelleyerek atılmasını sağlıyor. Yani yağlar vücutta depolanamadan doğrudan bağırsak yoluyla atılıyor.
2
Ülkemize yakında geleceği söylenen diğer bir zayıflama ilacının da etken maddesi aynı. Orlistat içeren ilaçları kullanırken düşük yağ oranlı diyet uygulanması gerekiyor yoksa kullananlar sürekli ishal oluyor. Bu nedenle diyetisyen gözetiminde diyet yapılması şart.
3
Orlistat içeren ilaçların doktor kontrolü olmaksızın kullanılması; yağda eriyen A, D, E, K vitaminlerinin yetersizliğine ve buna bağlı sağlık sorunlarına ayrıca ishale bağlı vücuttan aşırı su ve mineral kaybına neden olabiliyor.
4
Uzmanlar, obezite tedavisinde, doktor kontrolünde kullanılan bu ilaçların birkaç kilo fazlası olan kişilere zarar verebileceğini söylüyor.
5
Bu ilaçların egzersiz ve sağlıklı beslenmenin yerini tutacağını düşünmek büyük bir hata. Gelişigüzel kullanmaksa pek çok yan etkiye sebep oluyor.
6
Kolay zayıflamak için her yolu deneyenlerin kafası yine karıştı. Dilden dile dolaşan zayıflama ilaçlarından biri daha yasaklandı. Doktor kontrolünde kullanıldığında yararlı olacak bu ilaçları, kendi kendinize kullanarak düşmana dönüştürüyorsunuz!
7
Son günlerde yasaklanan bir zayıflama ilacı, Sağlık Bakanlığı onaylı bu ürünlerin bünyemize olası etkilerini tekrar gündeme getirdi. Zayıflama ilaçları mucize mi, zehir mi, her isteyen kullanabilir mi?
8
Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, ilk tedavi basamağını sağlıklı diyet programı ve kişiye özel egzersiz programı oluşturur. Diyet ve egzersiz programı tedavisine yanıt vermeyen kişilerde doktor kontrolünde zayıflama ilacı kullanılabilir.
9
Zayıflama ilaçlarına da yanıt vermeyen vakalarda cerrahi müdahale son basamak tedaviyi oluşturur.
10
Zayıflama ilaçları içerdikleri etken maddelere göre, vücutta farklı cevaplar oluşturarak zayıflama sağlıyorlar. Diyet yapmakta güçlük çeken veya herhangi bir nedenle diyet tedavisine yanıt vermeyen kişilerde zayıflama ilacı tedavisi, uzman tarafından uygun görülebiliyor.
11
Zayıflama haplarının etken maddesi, beyinde tokluk hissi yaratarak kişinin günlük besin alımını yaklaşık yüzde 20 oranına azaltan bir içeriğe sahiptir.Fakat yakın zamanda bu tarz ilaçlar kalp krizi riskini arttırdığı düşünüldüğünden piyasadan toplatıldı.

Son Dakika Zayıflama İlaçları Tehlikeli Mi? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı