Zayıflamak İsteyene Akıllı Çatal - Son Dakika

Zayıflamak İsteyene Akıllı Çatal

11.04.2014 19:08

Çok hızlı yendiğinde titreşim vererek kullanıcıyı uyaran akıllı çatal yakında zayıflamak isteyenlerin imdadına koşabilir.

1
Çok hızlı yendiğinde titreşim vererek kullanıcıyı uyaran akıllı çatal yakında zayıflamak isteyenlerin imdadına koşabilir.
2
Las Vegas'ta düzenlenen CES 2013 fuarında tanıtılan çatalın mucidi Jacques Lepine, birçok araştırmanın hızlı yemenin kötü bir alışkanlık olduğunu ve şişmanlattığını gösterdiğini belirtti.
3
Hızlı yeme alışkanlığına sahip olan Lepine, bir gün çatalına bakarken bu alışkanlığından çatalın yardımıyla kurtulabileceğini düşündüğünü ifade etti.
4
Lepine, tasarladığı çatalın normal bir çataldan pek farklı olmadığını, normalden biraz daha geniş olan çatalın sapında alıcılarla donatılmış elektronik bir sistemin bulunduğunu açıkladı.
5
Mucit, çok hızlı yendiğinde sistemin alarm vermeye programlandığını ve titreştiğini belirtti.
6
Lepine, çatalın şarjının iki hafta dayanabildiğini, elektronik kısmı çıkarıldığında bulaşık makinesinde yıkanabildiğini vurguladı.
7

Çatalın önce ABD'de nisan ayında, 99 dolardan satışa sunulması planlanıyor. Akıllı çatal, kullanıcının yeme hızına ilişkin verilerin kaydedilmesini sağlayan bir uygulamayla satılacak.

Son Dakika Zayıflamak İsteyene Akıllı Çatal - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement