Zencefil Kadınlara Çok Faydalı - Son Dakika

Zencefil Kadınlara Çok Faydalı

09.12.2015 13:58

1
Zencefil soğuk ayakları ısıtmak, metabolizmayı hızlandırmak ve gebelik sürecindeki mide bulantılarını azaltmaya dek pek çok faydası ile kadınların tüketmesi gereken önemli bir baharat.

2
Zencefil, geleneksel olarak iyileştirici özellikleri nedeniyle pek çok kültür tarafından kullanılan ve oldukça önemli faydaları olan bir köktür.

3
Bu özelliklerin pek çoğu kadınların sağlığıyla da yakından ilgilidir.

4
Bunlara soğuk ayakları ısıtmak, menopoz esnasında libidoyu artırmak, hamilelik süresince mide bulantısını önlemek veya metabolizmayı hızlandırmak örnek gösterilebilir

5
Anti-inflamatuar ve doğal bir ağrı kesici: Zencefil, artrit, artroz, fibromiyalji veya kronik yorgunluk gibi iltihaplı veya ağrılı hastalıkları doğal bir şekilde tedavi etmek için önerilir.

6
Sindirim: Zayıf sindirim, şişkinlik, gastrit, mide ülseri, ishal gibi durumları tedavi etmeye yardımcı olur.

7
Bu özelliğinden dolayı alkol tüketirken veya ilaç kullanırken bir mide koruyucusu görevini de görür.

8
Boğaz enfeksiyonları: Boğaz enfeksiyonlarını tedavi etmeye yardımcı olur ve özellikle ses kısılmaları durumunda ve profesyonel şarkıcılar için önerilir.

9
Bulantı ve kusma: Özellikle annede veya fetüste bir yan etkiye neden olmaması nedeniyle hamileliğin ilk aylarında tüketilmesi önerilir.

10
Bu aynı zamanda kanser tedavisi için kemoterapi süresince mükemmel bir takviyedir.

11
Isı sağlar: Zencefil, tüketmeniz veya onu harici olarak uygulamanız durumunda yüksek ısıtma değerine sahiptir.

12
Bu özellikle kendini soğuk hissedenlere ve genel olarak soğuk dönemlerde önerilir.

13
Metabolizmayı hızlandırır: Bu ısıtıcı özellik aynı zamanda metabolizmanızı artırır ve kilo vermek açısından oldukça faydalıdır.

14
Libidoyu artırır: Doğal bir afrodizyaktır.

15
Zencefil ve toz tarçını balla karıştırmanızı ve bu karışımı günde bir çorba kaşığı tüketmenizi öneririz.

16
Vücuda enerji depolayan salebin faydaları grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların daha kolay atlatılmasına yardımcı oluyor.

17
Kış aylarının sıkça tüketilen içeceği salep öksürüğe iyi geliyor.

18
Lezzetinin yanı sıra birçok faydası bulunan salebin diğer faydaları…

19

Beslenme ve Diyet Uzmanı Cansu Kolukırık, yaz mevsiminin vazgeçilmez serinleticisi olan dondurmanın lezzet ve kıvamını veren salebin, sıcak sütle karıştırıp kullanıldığı soğuk kış günlerinin de en çok tercih edilen içeceklerinden biri olduğunu belirtti.

20

Kolukırık, üzerine tarçın serpiştirilerek ceviz veya fındıkla süslenerek içilen salebin lezzeti yanında birçok faydası da bulunduğunu söyledi.

21
Kan şekerini düzenler, acıkmayı geciktirir. Salebin bağırsakların çalışmasını düzenlediğine ve kabızlığı önleyip sindirimi kolaylaştırdığına değindi.

22
Kolukırık, "Salep gibi müsilaj (suyla şişen maddeler) gibi her gıda kabızlığı engeller. Salebin üzerine serpiştirilen tarçın, kan şekerini düzenler ve acıkmayı geciktirir. Sütle pişirilerek yapılan salep ise sütün içerdiği kalsiyum ve proteinin yararlı etkilerini taşır. Bu yüzden ara öğün olarak tercih edilebilir" dedi.

23
Öksürüğe ve bronşit rahatsızlıklarına iyi gelir Salebin evde yapıldığında daha sağlıklı olduğuna ve grip atmaya yardımcı bir etki oluşturduğunu belirten Uzman Cansu Kolukırık, "Kışın sütle hazırlanarak içilen salep, öksürüğe ve bronşit rahatsızlıklarına iyi gelir. Grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların, daha rahat atlatılmasına yardımcı olur. Hazır olarak tüketildiğinde enerji içeriği yüksek bir içecek olan salep, toz halinde evde alınıp yapılması ve üzerine tarçın eklenerek içilmesi en sağlıklısıdır" dedi.

24
Tarçın eklenerek içilen salebin tok tuttuğunu kaydeden Beslenme ve Diyet Uzmanı Cansu Kolukırık, "Salep, orkide bitkilerinin yumrularından elde edilir. Bu yumrular mevsimi geldiğinde toplanır ve toz haline getirilir. Kendimizi halsiz hissettiğimizde ve şişkinlik olduğunda içilecek bir fincan bol tarçınlı salep, tok tuttuğu gibi şişkinliği alacak ve vücuda enerji depolayacaktır" diye konuştu.

25
Kabızlığı önler. Cinsel gücü artırır. Basur memelerinde faydalıdır.

26
Kalbe iyi gelir. Hazmı kolaylaştırır.

27
Zihni güçlendirir. Kadınların adet dönemini düzenler.

28
Vücudun ısınmasını sağlar. Bağırsaktaki kurtların düşürülmesine yardımcı olur. Vücut sıcaklığını artırır.

29
30
31
32
33
34
35
36
37

Son Dakika Zencefil Kadınlara Çok Faydalı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Tarlada ilişkiye giren çiftin aracı çamura saplandı! İmdatlarına polis koştu Bir tuhaf olay! Vefat etmeden kendi mezarını yaptı, içine ölen eşini gömdü Görüntüler korkunç! 90 yaşındaki kadın, huzurevi çalışanı tarafından tecavüze uğradı Mesut'un 105 milyon liralık lüks malikanesindeki detay dikkat çekti! Kapıda markasına ait logo var Duyunca bir yaşınıza daha gireceksiniz! Erkeklik organı "küçük" olanlar için site kurdular