Zeynep Casalini Anne Oldu - Son Dakika

Zeynep Casalini Anne Oldu

01.08.2011 19:47

1
Geçen yıl ağustos ayında Begonvil Restaurant'ın işletmecisi Tahsin Berk ile Bodrum'da evlenen ünlü şarkıcı Zeynep Casalini, önceki gece bir kız bebek dünyaya getirdi.
2
Bodrum'da evlenen şarkıcı Zeynep Casalini ve Tahsin Berk çiftinin bebekleri oldu.
3
Oyuncu Deniz Türkali ile İtalyan şarkıcı Ernesto Casalini'nin kızı olan Zeynep Casalini, bebeğine bir Türk, bir de İtalyan ismi vereceğini söyledi.
4
Bebeğin İtalyan ismini Dafne olarak belirleyen çift, Türk ismine ise henüz karar vermedi.
5
Tahsin Berk ise “Bebeğimiz çok sağlıklı, her şey normal.
6
İnanmayacaksınız ama kilosunu ve boyunu ölçtürmedik. 3 kilo civarında olduğunu tahmin ediyoruz.
7
Boyunu göz kararı ölçtük, 50 cm. civarı... Biz bebeğimize alışılmış bir sürü şey yaptırmıyoruz. Mesela aşı yaptırmıyoruz, ilaç da verdirmiyoruz.
8
İlk kızı Ceren'i 19 sene önce dünyaya getirdiğini belirten 41 yaşındaki şarkıcı şunları söyledi:
9
"Bebeğimize çok az müdahale olsun istiyoruz. Bir takım şeylere yavaş yavaş alışsın istiyoruz. Aşılara falan genel olarak karşıyız. Çok zorunlu olmayan şeyleri yaptırmıyoruz” açıklamasında bulundu.
10
“19 yıl sonra yeniden anne oldum. Doğumun bir kısmını suda yaptım ama sonra sancılar artınca beni doğumhaneye aldılar. Normal doğum yaptım. Sezeryanla doğum bebeğin bağışıklığını zayıflatıyor. "
11
"O yüzden her şey doğal ve normal olsun istedim. Eşimin belirttiği gibi çok gerekli olmayan aşıları yaptırmayacağız."
12
"Mesela ateşi çıkıp iyileşebileceği hastalıklarla ilgili aşıları yaptırmayacağız. Çok önemli olan çocuk felci, verem ve menenjit gibi birkaç aşı yaptıracağız, o kadar."
13
"Bebeği çok iyi beslemek gerek. Onun dışında çeşitli ülkelerin aşı politikalarına baktım. Bunlar tamamen anne - babaya kalmış şeyler...” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Zeynep Casalini Anne Oldu - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement