Zihninizi Sekse Nasıl Hazırlarsınız? - Son Dakika

Zihninizi Sekse Nasıl Hazırlarsınız?

24.04.2014 15:41

1
Seks hayatınızı eski görkemli günlerine döndürmek için öncelikle zihninize seksi yerleştirin.

Seks ve ilişki terapisti Gabrielle Morrissey, muhteşem seksin zihinde başladığını söylüyor. Morrissey'e göre seks yapmadan saatler hatta günler öncesinde zihninizi tahrik ederseniz, libidonuzu harekete geçireceksiniz.

İşte zihninizi sekse hazırlamanın ve libidonuzu canlandırmanın yolları...

2
Erkekler televizyonda futbol maçı izledikten hemen sonra yatağa seks isteğiyle gidebiliyorken, kadınlar yatağa girdiklerinde yarınki işlerini ya da ne giyeceklerini düşünüyor.

Dr. Morrisey kadınların planlama yapmak için beyinlerinin farklı kısımlarını çalıştırdıklarını, erkeklerin de genellikle bir konu üzerinde yoğunlaşıp daha sonra diğer konuya odaklandıklarını söyleyerek açıklıyor. Yani kadınlar aynı anda birçok şey düşünürken, erkekler adım adım gitmeyi tercih ediyor.

3
Kadınların farklı aktiviteler arasında 10 ile 30 dakika arasında bir geçiş sürecine ihtiyaç duyduğunu ortaya koyuyor. Televizyonu kapatıp yatağa koşmak yerine partnerinizle duygusal ve erotik bir yarım saatlik vakit geçirmek sizin için yararlı olacak.

4
Hoş bir ayak masajı ya da sıcak bir aromaterapi banyosu bu geçiş dönemi için ideal bir tercihtir. Bir araştırmaya göre, sandal ağacı, papatya, limon ve bergamot cinsel isteği arttırmak için kullanacağınız en etkili yağlar.

5
Hoş ve rahatlatıcı bir banyodan sonra birbirinizin vücudunu kremlemeyi unutmayın. Hem vücudunuzu hem de zihninizi sekse hazırlamak için her dokunuşa odaklanın.

6
Seks yapmak spor salonuna gitmek gibi bir şey. Vücudunuz ve zihniniz seks için çatışır. Ama yaptığınız zaman da kendinizi muhteşem hissedersiniz.

Kadınların cinsel döngüsünün arzulamaktan uyarılmaya ve son olarak da orgazma doğru dönüştüğü görüşü yeni yapılan araştırmalar sonucunda değişikliğe uğradı. Yeni çalışmalar uzun süreli ilişkisi olan kadınlarda genellikle arzunun uyarılmadan sonra geldiğini ortaya koyuyor.

7
Yani geceleri kulağınıza uyumanız gerektiğini fısıldayan iç sesinizi dinlemek yerine partnerinizin sevgi dolu dokunuşlarını hissetmeyi deneyin.

8
Dr. Morrissey, beyninizin duyduğunuz hazza yoğunlaşacağını ve partnerinizin dokunduğu bölgeye kan pompalayacağını söylüyor.

Uyumadan önce orgazm olamayacağınız hızlı bir seks olsa bile partnerinizden gelen bu teklifi reddetmeyin çünkü vücudunuz seks sırasında endorfin salgılayacak ve bu hormon seks isteğinizi arttırırken vücudunuzu canlandıracak.

9
Seksten önce kendinizi hazırlamanız için bir yol da pelvik zemin kaslarınızı çalıştırmak olabilir. Dr. Morrissey, genital organlarınızı çevreleyen pelvik kaslarınızı sıkıp gevşeterek yapacağınız kegel egzersizlerinin seksi arzulama sürecinin ilk kısmını tamamlayacağını anlatıyor.

10
Küçük bir tartışma sonrası barışma seksi aranızdaki ufak problemleri halletmek için keyifli bir yöntem olabilir.

İlişki uzmanına göre yatağa öfkeyle gitmeyi tercih edebilir ya da negatif duygularınızı seksle serbest bırakabilirsiniz.

11
Amaç güç dinamiklerini kullanarak yatak odasında kontrolü ele almak. Bu sayede zevk arayan dopamin hormonunun seviyeleri dalgalanacak , testosteron hormonu saldırganlıkla dolacak ve muhteşem bir orgazma zemin hazırlyacak.

12
Ancak, gerçekten seks yapmak istemiyorsanız, partnerinize yaklaşmayın. Çünkü gerçekten duygusal bağlantınızın koptuğu anlarda seks yaptığınızda gücendirici duygularınızı tetikleyebilir ve daha büyük sorunlara yol açabilirsiniz. Bunun yerine problemlerinizi konuşarak çözmeye çalışın.

13
Zihninizin "Bu akşam olmaz hayatım" demesinin nedenlerinden biri de farkında olmadığınız sıkılma duygusu. Bu keyifsizlik seks pozisyonlarını çeşitlendirerek kolayca atlatabileceğiniz bir şey değil. Gerçekten seksten ne istediğinizi tekrar keşfetmeniz gerekiyor.

14
Dr. Morrissey partnerinize "Bunu yaptığım zaman hoşuna gidiyor mu?" gibi sorulardan asla vazgeçmemenizi tavsiye ediyor. Morrissey'e göre partnerinizin ne istediğini öğrenirken siz de zamanla kendi isteklerinizi daha rahat söyleyebileceksiniz.

15
Sekste ilham almak için yatak odanızın dışına göz atmaktan çekinmeyin. Tek başınıza ya da partnerinizle birlikte yapacağınız küçük araştırmalar size yardımcı olur. Yeni keşfettiğiniz şeyleri deneyerek kısa zamanda tamamen farklı bir seks repertuarına sahip olacaksınız.

16
Partnerinize karşı gerçek arzuyu hissedebilmek için zihninizi kullanın. Dr. Morrissey bunun için bir egzersiz öneriyor:

Birbirinizin karşısına oturun ve el ele tutuşarak birbirinizin gözlerinin içine bakın. Konuşmadan partnerinizle en son ne zaman muhteşem bir seks yaptığınızı hatırlayın. Dr. Morrissey, "Bu egzersiz vücut-zihin bağlantısını en iyi şekilde kurarken, gerçek bir deneyim yaşıyormuş gibi eski anılarınızı ve duygularınızı hatırlamanıza yardımcı olur."diyor.

Son Dakika Zihninizi Sekse Nasıl Hazırlarsınız? - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement