AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışmamız yok - Son Dakika
Güncel

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışmamız yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı canlı yayında "asgari ücrete ara zam" iddialarına son noktayı koydu. Dağ, "Esas mücadelemiz enflasyonu düşürme noktasında. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir süreç olmayacak diyebilirim" ifadelerini kullandı.

25.06.2024 12:29  Güncelleme: 13:02

CHP heyetinin dün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerçekleştirdiği ekonomi zirvesinde "Asgari ücrete ve emekliye zam talebini" iletmesi sonrası, gözler AK Parti'ye çevrildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, asgari ücrette oluşan ara zam beklentisine ilişkin, "Böyle bir çalışma yok" dedi.

CNN TÜRK'te gazeteci Dicle Canova'nın konuğu olan Hamza Dağ, "Asgari ücrette ara zam olacak mı sorusuna "Covid'den sonra yaşadığımız süreç... Asgari ücrette yılda 2 kez tarafları bir araya getirdik. Esas mücadelemiz enflasyonu düşürme noktasında. Temmuz ayında asgari ücretle ilgili bir süreç olacak mı derseniz, olmayacak diyebilirim" karşılığını verdi.

"YENİ VERGİ DÜZENLEMESİNDE SOMUTLAŞAN BİR ŞEY YOK"

Hamza Dağ yeni vergi düzenlemesine ilişkin, "Hazine ve Maliye Bakanlığı çalışma yaptığını ifade ediyor. Henüz somutlaşan bir takım şeyler yok. Basın mensupları bazı haber kaynaklarından aldığı bilgilerden yansıtıyor, bakanlık yalanlıyor" dedi.

"VERGİ REFORMUNA İHTİYAÇ VAR"

Dağ'ın yorumda bulunduğu bir başka konu da 10 kat zamlanacağı konuşulan yurt dışı çıkış harçları oldu. Hamza Dağ, "Henüz bir noktaya gelmiş değiliz deniliyor bana da. Doğrudan vergileri artıracak, dolaylı vergileri azaltacak sürece gitmemiz gerekiyor. Vergi reformuna ihtiyaç var. Bazı adımlar mutlaka atılacak" ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışmamız yok

Son Dakika Güncel AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışmamız yok - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (39)

 • satı öz: tuzu kuru yavAK larin 108 7 Yanıtla
  ALİÇO null: hiç kafanız çalışmıyo ya , ulan asgari ücrete zam gelse yediğin ekmekten giydiğin ayakkabıya kadar zam gelecek hiçbir işe yaramayacak enflasyon çıkacak zam almayan diğer çalışanlar mağdur olacak , maaşa zam geldi mi herşey aynı mı kalacak zannediyon 6 9 emrah bakansız: aliço null la gardasim zaten 7 den 70 e herşeye zam geldi maaslwr % 25 eridi 5 1
 • ond dem: devam edin bu kafayla bakalım. Türk milletinin de size bir calismasi olacak elbet!! 85 7 Yanıtla
  yakup suri : vatan millet sakarya derler yola devam merak etme dostum 30 3
 • FIRAT EPCEREV: asgari ücret açlık sınırının altında Allah yardımcımız olsun inşallah 10 Bin lira kira ödüyoruz 79 4 Yanıtla
 • Ergun beyaz: Çok normal sizin yemenizden Halka sıra gelmiyorki. 63 1 Yanıtla
 • Edıp Elagoz: Vaziyet alın ortalık karışacak 58 2 Yanıtla
 • Musa Çubuk: hangi konuyu çalışıyorsunuz ki söyleyin ordan devam edelim 41 1 Yanıtla
  yakup suri : nasıl daha fazla halka yük bindiririz 29 0
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement