Kız İsteme Cinayetinde 60'ar Yıl Hapis Cezası - Son Dakika
Güncel

Kız İsteme Cinayetinde 60'ar Yıl Hapis Cezası

Kız İsteme Cinayetinde 60\'ar Yıl Hapis Cezası

Kayseri'nin İncesu ilçesinde geçen yıl dövülerek öldürüldüğü iddia edilen İbrahim ve annesi Şerife Süslü cinayetinde karar çıktı.

20.05.2011 17:10

Kayseri'nin İncesu ilçesinde geçen yıl dövülerek öldürüldüğü iddia edilen İbrahim ve annesi Şerife Süslü cinayetinde karar çıktı. Tutuklu yargılanan Mehmet, ağabey Osman ve baba Hayrettin Şimşek , 60'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İncesu ilçesi'nde 8 Şubat 2010'da Mehmet Şimşek, kardeşi Osman Şimşek ve babası Hayrettin Şimşek'in sabaha karşı evlerine giderek odun ve demir sopalarla döverek öldürdüğü iddia edilen İbrahim Süslü ve Şerife Süslü cinayeti duruşması Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmada hakim karşısına çıkan Mehmet, Osman ve Hayrettin Şimşek kasten adam öldürmek suçundan 60'ar yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Duruşma sonrası Şimşek ailesinin yakınları adliye önünde karara itiraz etti. İbrahim Süslü ve annesi Şerife Süslü'yü Mehmet, Osman ve Hayrettin'in öldürmediğini öne süren tutukluların yakınları sinir krizi geçirdi. Osman Şimşek'in kayınbabası olduğunu söyleyen Ramiz Ceylan, kendilerinin 'Kürt' kökenli olduğunu, bu nedenle Mehmet ile evlendirmek için istedikleri İbrahim Süslü'nün kızı Ebru'yu kendilerine vermediklerini belirterek, "Baba Hayrettin ve oğulları Süslü ailesinin evine gidip İbrahim ve Şerife'yi döverek öldürmedi. Cinayet, Süslü ailesi içerisinde gerçekleşti" diye konuştu. Sanıkların avukatı Ayhan Turan da kararı temyize götüreceklerini söyledi.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kız İsteme Cinayetinde 60'ar Yıl Hapis Cezası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement