Son Dakika Haberleri: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

6 yıl önce

Kadın Haftası etkinliklerine 5 Mart günü Kadın Girişimcileri Derneği binasında gerçekleştirdiği kokteyl ile start verdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri, System.String[]
Kadın Girişimcileri Derneği - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi bu yıl 2. Sini düzenlediği 5-10 Mart Kadın Haftası etkinliklerine 5 Mart 2012 Pazartesi günü Kadın Girişimcileri Derneği binasında gerçekleştirdiği kokteyl ile start verdi. Aynı zamanda Kader ÖZEN'in 3 boyutlu resim sergisinin de açılışının yapıldığı kokteyle Belediye Başkan Yardımcısı Ünal BAŞKUR, İl Emniyet Müdürünün eşi Nurcan CANBAZOĞLU, Kent Konseyi Başkanı Münir SAYGIN, Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, Kadın Meclisi üyeleri ve Kadın Girişimciler katıldı.

Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysun Eyuboğlu ERŞEN'in yaptığı açılış konuşmasında; Kadınlar Günü'nün kabul edilişinin geçmişten günümüze uzanan yolculuğunda nelerle karşılaşıldığını, kadının dünya ve toplumumuzdaki yeri ve öneminin bilincinde birlik olmaya ve geleceğimiz için, bu değerleri korumanın sorumluluğunu taşımaya davet etti. ERŞEN konuşmasında, "Türkiye'de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı. 1975 yılında ve onu izleyen yıllarda daha yaygın olarak kutlandı, kapalı mekanlardan sokaklara taşındı. "Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı" programından Türkiye'nin de etkilenmesiyle, 1984 ten itibaren her yıl çeşitli etkinliklerle "Dünya Kadınlar Günü" kutlanmaktadır. " dedi.

5-10 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikler:

6 Mart 2012 Salı : İletişimde Sorun Çözme Yöntemleri" konulu söyleşi
Yer: Halk Eğitimi Merkezi – Saat:15:30 – Konuşmacı : Meral DOLAY

9 Mart 2012 Cuma: "Kırklareli'de Yetişen 3 Kadın Edebiyatçının Tanıtılması" konulu panel
Yer: İl Halk Kütüphanesi - Saat:14:00

9 Mart 2012 Cuma: "Savaştan Barıştan" adlı tiyatro oyunu
Yer: Rektörlük Kültür Merkezi – "Saat: 20:00

10 Mart 2012 Cumartesi: Trakya Bölgesi Kadın Meclisleri Buluşması Toplantısı
Yer: Paşa Cafe – Saat: 12:30


Bilal Erdoğan: Alfabemizin Bu Kadar Hızlı Değiştirilmesinin Nedeni Geçmişle Bağımızı Kesmekti ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz
Abdulkadir Selvi: Türkiye İncirlik'i Kapatmak İçin Amerika'ya Mesaj İletti