Son Dakika Haberleri: Adana'daki 'Çete Operasyonu' Genişletildi

Adana'daki 'Çete Operasyonu' Genişletildi

7 yıl önce

Adana Büyükşehir Belediyesi merkezli çete soruşturması genişletildi.

Adana'daki 'Çete Operasyonu' Genişletildi, System.String[]
Adana'da, 'Yasa dışı yapılanma içine girerek çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, bu kapsamda adam kaçırmak, haraç almak, aralarında sorun olan kişilere aracılık yaparak menfaat sağlamak' iddialarıyla ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi merkezli çete soruşturması genişletildi.

Görevinden uzaklaştırılan Aytaç Durak'ın evinin aranması, Belediye Meclis 1'inci Başkan Vekili Mustafa Tuncel'le birlikte 12 kişinin gözaltına alınmasıyla yankı bulan çete operasyonu, İstanbul, Antalya, Bursa ve Mersin illerini de kapsadı. Bu illerde de ev ve işyerlerine yönelik baskınlar yapıldığı ve gözaltılar olduğu belirtildi. Soruşturmanın Adana Büyükşehir Belediyesi'nin yanı sıra ASKİ ve bağlı şirketleri, Adana İl Özel İdaresi ve ilçe belediyelerine yönelik de derinleştirilebileceği belirtildi.

12 KİŞİNİN SORGUSU SÜRÜYOR

Evi ve işyerleri basılıp gözaltına alınan Mustafa Tuncel, MHP eski Milletvekili Kürşat Atılgan'ın kardeşi ASKİ müteahhidi Galip Atılgan, Adana Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Hasan Gülşen, 'Bülent Ersoy'u sahnede vuran isim' olarak tanınan ve belediye çalışanlarından olan Hacı Tepe, işadamı Şakir Oral, Adana Büyükşehir Belediyesi Ruhsat Şube Müdürü Gani Özdoğan, Mehmet Duran Yekin, Tuncel'in avukatı Mehmet Ataş, Ahmet Atma, Orhan Alagöz, Muhammet Şu ve Murat Şu'nun sorgulamaları Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor.

Şüphelilerin ev ve işyerlerinde kanıt olabileceği için el konulan, bilgisayar, CD, ses kasedi, dökümanların incelemesi sürüyor. Yürütülen soruşturma kapsamında iddialara ilişkin bilgi sahibi olduğu düşünülen belediye personeli ve bazı gazetecilerin de Adana Emniyet Müdürlüğü'ne çağrılıp ifadelerinin alındığı öne sürüldü. Gözaltı süresinin uzatılmaması halinde şüphelilerin cuma günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

- Adana


Türkiye'ye Ateş Açan Terörist Öldürüldü, Bulunduğu Bina Delik Deşik Edildi ÖSO, PYD/PKK'lı Teröristlerle Çatışmaya Girdiği Burseya Dağı'ndan Çekildi!
BM'deki Kritik Afrin Toplantısı Sonrası Fransa'dan Türkiye'ye İtidal Çağrısı Geldi