Son Dakika Haberleri: AK Parti Malatya Mitingi

AK Parti Malatya Mitingi

7 yıl önce

Murat Muratoğlu - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkede CHP zulmü, CHP endişesi, CHP duyarsızlığı her zaman oldu, öyle görünüyor ki her zaman da olacak.

AK Parti Malatya Mitingi, System.String[]
Murat Muratoğlu - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bu ülkede CHP zulmü, CHP endişesi, CHP duyarsızlığı her zaman oldu, öyle görünüyor ki her zaman da olacak. Bu ülkede inananlar CHP endişesini her zaman taşıdılar, belli ki taşımaya da devam edecekler" dedi.

Erdoğan, partisinin Malatya Yeni Belediye Meydanı'ndaki mitinginde halka hitap etti.

12 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye'de "bir kez daha kirli bir oyunun" oynandığını ifade eden Erdoğan, "Kirli tezgahlar kuruluyor. AK Parti ile çirkin tezgahları olanlar, gelip AK Parti'yi, bu yanlış yollardan devireceklerini zannediyorlar. İnanıyorum ki siz bunlara fırsat vermeyeceksiniz. Bu heyecan bunu gösteriyor. Türkiye hiçbir dönemde böyle kirli, böyle çirkin bir ittifak görmedi" diye konuştu. Erdoğan, şunları söyledi:

"Önce CHP'de bir tezgah kurdular, CHP'yi şekillendirdiler. CHP'nin biliyorsunuz bir kaset mağduru genel başkanı vardı, ardından bir kaset mamulü genel başkan geldi. Bunlar 'Biz Silivri'nin avukatıyız' diyorlardı. Terfi ettirdiler, çetelerin sığınağı yaptılar. Nereyi? CHP'yi. 50 yılını CHP karşıtlığı ile, CHP mücadelesi ile geçiren, daha doğrusu öyle göstererek istismar siyaseti gösteren 87 yaşında emekli bir zatı CHP'nin ikinci milli şefi yaptılar. Şu anda kaset mamulü genel başkan, kırarak dökerek, yanlış üstüne yanlış yaparak, yalan üzerine yalan söyleyerek bir yere varacağını zannediyor. Her gün bir yalanı ortaya çıkıyor, her gün çark ediyor. Bunun bir de candaş medyası var, candaş yazarları var. Onlar da her gün CHP Genel Başkanı'nın arkasını topluyor. CHP Genel Başkanı'nın yalanlarını, iftiralarını, yanlışlarını, çark etmelerini örtmek için her gün kalem oynatıyorlar ama artık mızrak çuvala sığmıyor. "

-"GENEL BAŞKANI NE Kİ BELEDİYE BAŞKANI NE OLSUN?"-

2009'daki yerel seçimlerde CHP'nin Antalya'da verdiği vaatlerden de örnekler veren Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Neler vaat etmiyor ki; 'elektrik üretecekler, elektriği bedava yapacaklar, elektrik faturasını tarihe karıştıracaklar. ' Geçen Antalya'daydım, sordum 'var mı böyle bir şey?' 'Nerede Başbakanım' dediler, 'çatır çatır paralar alınıyor. ' Kaldı ki elektriğin belediye ile ne alakası var? Elektrik malum TEDAŞ ile alakalı bir konu. Elde var sıfır. 'Suyu bedava yapacağız' dediler, meğer sulu şaka yapmışlar. Çünkü suya zam yaptılar. 10 bin kadına, 5 bin gence iş vereceklerdi, sonuç sıfır, böyle bir şey yok. 'Her sabah bütün çocuklara süt dağıtacaklarını' vaat ettiler, sonuç sıfır. 500-600 çocuğa süt veriyorlarmış, 4 tane anaokuluna da meyve suyu ile birer tane poğaça. CHP'li o belediye başkanına bütün bu vaatlerini hatırlattılar. Ne dedi biliyor musunuz? 'Elimde sihirli değnek yok ki. ' Sen bunları vaat ederken elinde bu değneğin olup olmadığını bilmiyor muydun, niye bunları vaat ettin? Genel başkanı ne ki belediye başkanı ne olsun. Bunların akıl hocası ne diyordu böyle zamanlarda; 'dün dündür, bugün bugündür' diyordu. Bugün CHP Genel Başkanı nasıl bol keseden dağıtıyorsa CHP'nin Antalya adayı da iki senede aynen bunu yaptı, bol keseden dağıtıyor. Hani dürüsttünüz? Hani yalan söylemezdiniz? Hani siz Gandi idiniz? Antalya'nın hesabını nasıl vereceksiniz? Sayın Kılıçdaroğlu Antalya'ya bak kendine gel. "

Kılıçdaroğlu'nun acemiliklerinin, yalanlarının, gaflarının, manşetlerle ve köşe yazıları ile bile örtülemediğini söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Sayın Kılıçdaroğlu hani sen Aleviydin, hani sen Alevilik kültüründen geliyordun? Buradan Malatyalı canlara soruyorum; Kahramanmaraş olaylarının, Çorum olaylarının, kanlı 1 Mayıs'ın faili olarak yıllarca suçlanan bir zatla CHP'nin kol kola girmesi CHP'li canlara reva mıdır? Bu kırıcı üslup, bu yalancı üslup, bu dürüstlükten uzak siyaset CHP'nin gönüldaşlarına reva mıdır? Siirt'te çıkıyor Allah'ın adını son derece nezaketsiz bir üslupla kullanıyor. Özür dilemek yerine Malatya'nın iman ifade eden 'Allah'ına gurban' sözünü kendisine mazeret olarak, delil olarak gösteriyor. 'Bak' diyor, 'İşte Malatya'da da Allah'ına gurban diyoruz' diyor. 'Orada da statükocuların Allah'ı Ankara'dadır dedim' diyor, 'Ne fark eder' diyor. Bununla bu birbirine benzer mi?"

-"PROFESÖR OLMuşSUN AMA... "-

İstanbul'daki Zincirlikuyu Mezarlığının girişinde "Her nefis ölümü tadacaktır" yazdığını belirten Erdoğan, CHP'den milletvekili adayı bir profesörün bunu 'sinir bozucu' olarak nitelendirdiğini anımsattı. Erdoğan, şöyle dedi:

"Kim diyor bunu? Profesör bayan. CHP bu. Profesörmüş, profesör olsan ne yazar? Profesör olmuşsun ama... İrfan sahibi olmak çok önemli. İlim, ilim bilmektir, ilim, kendin bilmektir, sen kendin bilmezsen ya nice okumaktır. İşte bunlar bu. Halbuki o kapıda gördüğü herhalde öyle zannetti ki, bu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın sözü. Halbuki o bir ayet. Bu profesörü de öldüğü zaman tabuta koyacaklar, eğer isterse üzerine örtü örtülecek, o örtüde yazıyor değil mi? Ne yazıyor o örtüde? O örtüde, 'Her nefis ölümü tadacaktır' yazıyor. Bu bir ayet ama bunun farkında değil. Öğren, öğren ondan sonra konuş. Sıkıntı burada. Bu ülkede CHP zulmü, CHP endişesi, CHP duyarsızlığı her zaman oldu, öyle görünüyor ki her zaman da olacak. Bu ülkede inananlar CHP endişesini her zaman taşıdılar, belli ki taşımaya da devam edecekler. "

- MALATYA


Afrin Operasyonuna Destek Veren ÖSO'nun Komutanı: PKK, Onların Saflarına Katılmamazı İstedi Türk Uçaklarının Bombardıman Anı Kamerada! Sızmaya Çalışan 8 Terörist Öldürüldü
İranlı Generalden Türkiye'ye Üstü Kapalı Afrin Tehdidi: Suriye Buna Tahammül Etmeyecek