Son Dakika Haberleri: Anabilim Swim Fest’te 256 Yüzücü Yarıştı

Anabilim Swim Fest’te 256 Yüzücü Yarıştı

7 yıl önce

Anabilim Eğitim Kurumları Tarafından Düzenlenen "Anabilim 3. Yüzme Yarışmaları – Swim Fest" Okulun Ataşehir Kampusu'ndaki Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Yapıldı.

Anabilim Swim Fest’te 256 Yüzücü Yarıştı, System.String[]
Anabilim Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen "Anabilim 3. Yüzme Yarışmaları – Swim Fest" okulun  Ataşehir Kampusu'ndaki yarı olimpik yüzme havuzunda yapıldı. Mini bir  Türkiye Şampiyonası olarak değerlendirilen yarışmaya  Fenerbahçe,  Galatasaray, Enka Spor Kulübü başta olmak üzere 12 spor kulübünden toplam 256 yüzücü katıldı. Yarışmaya katılan 9-10 yaş grubundaki öğrenciler farklı yüzme stillerinde mücadele verdi.Swim Fest - Anabilim 3. Yüzme Yarışmaları'nda, madalya mücadelesine Anabilim,  Fenerbahçe,  Galatasaray, Enka, Kınalıada Su Sporları, Arel Koleji, Fevziye Mektepleri Erenköy Işık,  Marmara Koleji, Kartal Olimpik, İstanbul Yıldızları, İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, Denizkızı Yüzme spor kulüpleri 2001-2002 doğumlu yüzücüleriyle katıldı. Yüzücüler 25 ile 50 metrede kelebek, sırtüstü, kurbağalama, serbest, ferdi karışık ve 8 x 50 metre serbest bayrak kategorilerinde mücadele ettiler.Swim Fest yarışmalarını televizyonun tanınmış yüzlerinden sunucu Bilgehan Demir sundu. Büyük bir heyecana ve çekişmeye sahne olan mücadeleleri aileler Anabilim Konferans Salonu'ndaki dev ekrandan canlı yayın bağlantısıyla izlediler.Bayrak yarışında Enka birinciBayrak yarışı, her yaş gurubundan 2 bayan 2 erkek (2001 doğumlu 2 bayan 2 erkek 2002 doğumlu 2 bayan 2 erkek ) şeklinde, 8 x 50m Serbest olarak yüzüldü. Enka birinci,  Fenerbahçe ikinci ve  Galatasaray üçüncü oldu.Enka,  Fenerbahçe ve  Galatasaray ilk üçteTüm yarışlar genelinde ise Enka 7 altın, 6 gümüş, 9 bronz, toplamda 22 madalya kazandı.  Fenerbahçe yarışlarda 6 altın, 4 gümüş, 5 bronz madalya ile toplam 15 madalya kazanırken,  Galatasaray ise 2 altın, 7 gümüş, 2 bronz ile toplam 11 madalya kazandı. Anabilim Eğitim Kurumları katıldığı 3 yarıştan da madalya çıkartmasını bildi ve Swim Fest'i 2 altın 1 bronz madalya ile tamamladı.

Amerika'ya Dönen Adriana Lima, Metin Hara'nın Kolyesini Çıkardı Her Şey Bir Şüpheyle Başladı! DNA Testi Yaptıran Baba, Ortağını Öldürdü
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon İtiraf Etti: ABD'nin İmparatorluğu Çöküyor