Son Dakika Haberleri: Anabilim Swim Fest’te 256 Yüzücü Yarıştı

Anabilim Swim Fest’te 256 Yüzücü Yarıştı

7 yıl önce

Anabilim Eğitim Kurumları Tarafından Düzenlenen "Anabilim 3. Yüzme Yarışmaları – Swim Fest" Okulun Ataşehir Kampusu'ndaki Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda Yapıldı.

Anabilim Swim Fest’te 256 Yüzücü Yarıştı, System.String[]
Anabilim Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen "Anabilim 3. Yüzme Yarışmaları – Swim Fest" okulun Ataşehir Kampusu'ndaki yarı olimpik yüzme havuzunda yapıldı. Mini bir Türkiye Şampiyonası olarak değerlendirilen yarışmaya FenerbahçeGalatasaray, Enka Spor Kulübü başta olmak üzere 12 spor kulübünden toplam 256 yüzücü katıldı. Yarışmaya katılan 9-10 yaş grubundaki öğrenciler farklı yüzme stillerinde mücadele verdi.

Swim Fest - Anabilim 3. Yüzme Yarışmaları'nda, madalya mücadelesine Anabilim, Fenerbahçe, Galatasaray, Enka, Kınalıada Su Sporları, Arel Koleji, Fevziye Mektepleri Erenköy Işık, Marmara Koleji, Kartal Olimpik, İstanbul Yıldızları, İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları, Denizkızı Yüzme spor kulüpleri 2001-2002 doğumlu yüzücüleriyle katıldı. Yüzücüler 25 ile 50 metrede kelebek, sırtüstü, kurbağalama, serbest, ferdi karışık ve 8 x 50 metre serbest bayrak kategorilerinde mücadele ettiler.

Swim Fest yarışmalarını televizyonun tanınmış yüzlerinden sunucu Bilgehan Demir sundu. Büyük bir heyecana ve çekişmeye sahne olan mücadeleleri aileler Anabilim Konferans Salonu'ndaki dev ekrandan canlı yayın bağlantısıyla izlediler.

Bayrak yarışında Enka birinci
Bayrak yarışı, her yaş gurubundan 2 bayan 2 erkek (2001 doğumlu 2 bayan 2 erkek 2002 doğumlu 2 bayan 2 erkek ) şeklinde, 8 x 50m Serbest olarak yüzüldü. Enka birinci, Fenerbahçe ikinci ve Galatasaray üçüncü oldu.

Enka, Fenerbahçe ve Galatasaray ilk üçte
Tüm yarışlar genelinde ise Enka 7 altın, 6 gümüş, 9 bronz, toplamda 22 madalya kazandı. Fenerbahçe yarışlarda 6 altın, 4 gümüş, 5 bronz madalya ile toplam 15 madalya kazanırken, Galatasaray ise 2 altın, 7 gümüş, 2 bronz ile toplam 11 madalya kazandı. Anabilim Eğitim Kurumları katıldığı 3 yarıştan da madalya çıkartmasını bildi ve Swim Fest'i 2 altın 1 bronz madalya ile tamamladı.


Tayfun Erdoğan'dan Babası Emrah'a Duygusal Mesaj: Seni Seviyorum Babam Koltuk Kavgası Çıkaran Bülent Ersoy, Uçağı Birbirine Kattı
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz