Son Dakika Haberleri: Ankaralı Yıldız Okçulardan 8 Madalya

Ankaralı Yıldız Okçulardan 8 Madalya

7 yıl önce

Ankaralı okçular, Isparta'da yapılan Yıldızlar-Minikler Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda 5'i ferdi, 8 madalya kazandı.

Ankaralı Yıldız Okçulardan 8 Madalya, System.String[]
Ankaralı okçular, Isparta'da yapılan Yıldızlar-Minikler Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda 5'i ferdi, 8 madalya kazandı. Yıldız erkek takımı, 225 puanla Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu.

 Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürk Spor Salonu'nda 13-15 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen şampiyonada ferdi müsabakalarda Ankaralı sporculardan Ayber Esen 9-10 yaş minik erkekler, Atilla Conor Tükel 11-12 yaş minik erkekler, Akdeniz Kutay Öcal 13-14 yaş minik erkekler ve Irmak Çalık 11-12 yaş minik kızlarda gümüş madalya kazandı. Atakan Demir Dağ ise 9-10 yaş minik erkeklerde bronz madalyada kaldı.

Takım müsabakalarında ise Irmak Çalık, Berfin Dolunay Karaçay ve İrem Polat'ın oluşturduğu 11-12 yaş minik kızlar takımı ile Abdullah Ekrem Karaca, Mete Akyıldız ve Doruk Ekin Esatoğlu'nun yer aldığı 11-12 yaş minik erkekler takımı ikincilik elde ederken, Mert Kuruş, Mehmet Akif Karakuş ve İzzet Yenisan'dan oluşan yıldız erkek takımı da üçüncülük kazandı.

Yıldız erkek takımı ayrıca elemelerde attığı 225 puanla yeni Türkiye rekorunun da sahibi oldu.

Okçuluk Ankara İl Temsilcisi Gülüşen Güler Balcı yaptığı açıklamada, şampiyonada 32 ilden 421 sporcunun mücadele ettiğini belirtti. Balcı, "Minik ve yıldız sporcularımız güzel müsabakalar çıkardı. Alınan başarılar beni mutlu etti. Başarılarımız artarak devam edecektir" dedi.

- ANKARA


Esad'dan Küstah Afrin Yorumu: Türkiye Terörü Destekliyor ABD'den Son Dakika Afrin Açıklaması: Operasyon Sınırlı Olmalı!
Son Dakika! PYD/PKK'lı Teröristler Reyhanlı'nın Ardından Kilis'e de Roketle Saldırdı