Son Dakika Haberleri: Aydın Nurhan'a Veda Yemeği

Aydın Nurhan'a Veda Yemeği

7 yıl önce

Aydın Nurhan, Moreland Türk Derneği'nin Düzenlediği Bir Yemekle Melbourne Veda Etti.

Aydın Nurhan'a Veda Yemeği, System.String[]
 Türkiye Cumhuriyeti`nin Melbourne Başkonsolosuğu görevinden, Gine Büyükelçiliği görevine atanan Aydın Nurhan, Moreland Türk Derneği`nin düzenlediği bir yemekle Melbourne veda etti.

Yaklaşık üç yıldır Türkiye`nin Melbourne Başkonsolosluğu görevini yürüten Aydın Nurhan, ilk kez açılacak Gine Büyükelçiliği görevine getirilmişti. Aydın Nurhan Melbourne`den ayrılmadan önce çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından, veda maiyetinde düzenlenen çeşitli aktivitelere katılıyor. Bu aktivitelerden biri de Melbourne`de faaliyet gösteren Moreland Türk Derneği tarafından gerçekleştirildi. Aydın Nurhan geceye katılan çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcilerine yaptığı veda konuşmasında şunları söyledi ? Melbourne`de muhteşem günler geçirdik, kariyerim boyunca çalıştığım en güzel şehirdi. Burada hizmet ettiğim yıllar içerisinde çok iyi dostluklarimiz oldu, yeni arkadaşlar edindik, hepinize çok teşekkür ederim. Genç kuşaklara lütfen kültürümüzü çok iyi öğretin, çünkü onlar bizim olmazsa olmazımızdır. Bir başka önemli konu da farklı kültürlere saygıyı, birlikte yaşamanın bir gereği olarak mutlaka aşılayın."

Nurhan, Türkiye Cumhuriyeti`nin birçok ülkede ilk kez açtığı elçilikler programından da övgü ile bahsederek, ? Ben Gine`de ilk kez açılacak Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği için görevlendirildim, Türkiye`nin bu tür farklı ülkelerde elçilikler açıyor olması mükemmel bir olay, ben de bu program gereği Gine`de ülkemizin büyükelçilik görevini yürüteceğim." dedi.

FARKLILIKLARIMIZLA BİRLİKTE YAŞIYORUZ

Bir Türk restorantinda gerçekleşen gecede, birkaç ay önce yeni görevine başlayan Çokkültürlülük ve Vatandaşlık Bakanı Nicholas Kotsiras`da vardı. Viktorya`da yaşayan Türk halkın oldukça yakından tanıdığı, Yunan asıllı yeni bakan Nicholas Kotsiras ? Öğretmenlik yaptığım yıllarda Türk aileler ile oldukça sıcak ve yakın ilişkiler içerisindeydim. inanıyorum ki benim bakanlığım döneminde de bu yakınlık devam edecek ve birlikte, çok kültürlü Avustralya`ya elimizden gelen hizmetleri yapacağız. Biliyorum ki bizler farklılılıklarımızla varız, , farklı dinler, farklı kültürler, evet hepimiz farklıyız ancak ortak noktalarımız da var. Asıl olan bu ortak noktalarda birbirimizi anlamaktır. Geçtiğimiz günlerde Türkiye`den gelen bir milletvekili bana, siz Yunansınız ve buradaki Türk halk ile birlikte çalışıyorsunuz, şeklinde bir soru yöneltmişti. Cevabım şu oldu, biz burada birbirimizi seviyoruz, oysa sizler orada birbirinizi sevmiyorsunuz, sanırım tek nedeni bu olsa gerek demiştim. Son olarak şunu söylemek istiyorum, evde çocuklarımıza ana dilimizi ve kültürümüzü mutlaka öğretelim. Başka kültür ve farklılıklara saygıyı da aşılayalım, birlikte yaşamanın temelinde bunlar var" şeklinde konuştu.

Avustralya Türk İş Konseyi`nden Hüseyin Mustafa`da , ? Değerli arkadaşım Aydın Nurhan`a ve yeni bakanımız Nicholas Kotsiras`a yeni görevlerinde başarılar diliyorumö dedi. Mustafa, Eski Başbakan Brumby`nin Avustralya Türk iş Konseyi`nin yemeğine katıldıktan iki hafta sonra, hiç hesapta yokken Başbakan oluşu ve yeni Başbakan Ted Beilliue`nun da yine katıldığı Konsey yemeğini takip eden günlerde Başbakan oluşunun Türk iş Konseyi`nin bir uğuru olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Hüseyin Mustafa, yeni bakandan da Türk iş Konseyi`nin bir yemeğine gelmesi konusunda söz aldığını belirtti.

Geceye Konsolos Derin Ersavci`nin yani sıra, Viktorya Çok Kültürlülük Vakfı`ndan Bülent Hass Dellal, Viktorya Çokkültürlülük Komisyonu`ndan Hakan Akyol, Moreland Türk Derneği yönetim kurulu, Avustralya Türk Enstitüsü`nden Samet İştar, Denizlililer Derneği`nden Sadık Sözer, Uluslararası Çocuk Festivali`nden Ümit Uğur, Viktorya Gaziler Derneği`nden Ramazan Altıntaş ve Avustralya Türk medyası`ndan bazı temsilciler katıldı.ABD'den Afrin Operasyonuna İlk Tepki: Müdahil Olmayacağız! Afrin Operasyonu Başladı, Esad Rejimi Dünyaya Çağrı Yaptı: Durdurun
Kılıçdaroğlu'ndan Zeytin Dalı Harekatıyla İlgili İlk Açıklama: Allah Yardımcıları Olsun