Son Dakika Haberleri: Bafra'da 'Bitkisel Örücülük Zembil Örme' Projesi

Bafra'da 'Bitkisel Örücülük Zembil Örme' Projesi

8 yıl önce

Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün 'Bitkisel Örücülük Zembil Örme' Projesinin Hibe Almaya Hak Kazandığı Bildirildi

Bafra'da 'Bitkisel Örücülük Zembil Örme' Projesi, System.String[]
 Bafra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün 'Bitkisel Örücülük Zembil Örme' Projesinin hibe almaya hak kazandığı bildirildi.

Bafra Belediyesi Ali Kale Turistik Tesislerinde yapılan tanıtımda, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yiğit, Bafra Halk Eğitim Merkezi adına Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı çerçevesinde İl Özel İdaresi Ar-Ge Birimince hazırlanan ve 29 Mayıs 2009 tarihinde Merkezi Finans ve İhale Birimine sunulan projenin hibe almaya hak kazandığını duyurdu.

Proje bütçesinin 213 bin 229 Avro, AB finansmanının 191 bin 906 Avro olduğunu hibe oranının ise yüzde 90 olduğunu belirten Yiğit, proje süresinin 12 ay olduğunu kaydetti.

Yiğit, hedef gruplarının ilk etapta Doğanca beldesinde 30 kişilik kadın grubu olduğunu belirterek, 'Tamamen ekolojik, otantik, yöremize ait bitkisel örücülük zembil örücülüğü sanatını, Doğanca beldesinden itibaren suyun yüzeyine dokunan cismin haleleri gibi ilçemiz geneline yaygınlaştırmak istiyoruz. İnsanlarımızı çevre bilinci konusunda daha duyarlı kılmak, kadınlarımızın ekonomik hayatına çevre varlığı ve motiflerini sokmak istiyoruz' dedi.

Kaymakam Ayhan Boyacı da projenin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, projenin ilçenin tanıtımında rol oynayacağını ifade etti.

Kendilerinin beşinci projesi olduğunu ve bu projelerin devamının geleceğini belirten Bafra TSO Başkanı Rızvan Aksoy ise 'Bu projelerin hem ülke hem de bölge ekonomisine çok ciddi fayda sağlayacağına inanıyorum. Kırsal Kalkınma projeleri açıldı. Bununla ilgili bir daha bir daha çok güzel çalışmalar yapacağız' diye konuştu.

Projenin tanıtımına ilçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yayla, Bafra İlçe Tarım Müdürü Ahmet Dursun, Doğanca Belediye Başkanı İsmail Mutlu ile Samsun İl Özel İdaresi AR-GE ekibi katıldı.

(NA-DLK-YLZ) - SAMSUN


Tarkan'ı Meşhur Eden Şarkının Klibinde Gülben Ergen'in Eski Kocası Mustafa Erdoğan da Varmış Afrin Operasyonuna Destek Veren ÖSO'nun Komutanı: PKK, Onların Saflarına Katılmamazı İstedi
Afrin Operasyonunun 4 Günlük Bilançosu Belli Oldu: 260 Terörist Öldürüldü