Son Dakika Haberleri: Brıc Ülkeleri Ticaret ve Ekonomi Bakanları, Çin'de Toplandı

Brıc Ülkeleri Ticaret ve Ekonomi Bakanları, Çin'de Toplandı

7 yıl önce

BRIC ülkeleri Ticaret ve Ekonomi Bakanlarının ilk toplantısı, Çin'in güneyindeki Sanya şehrinde düzenlendi.

Brıc Ülkeleri Ticaret ve Ekonomi Bakanları, Çin'de Toplandı, System.String[]
BRIC ülkeleri Ticaret ve Ekonomi Bakanlarının ilk toplantısı, Çin'in güneyindeki Sanya şehrinde düzenlendi. Toplantıda, Çin, Hindistan, Brezilya, Rusya ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nden oluşan BRIC ülkeleri arasında, ticari işbirliğinin daha da derinleştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Çin Uluslararası Radyosu'nda yer alan haberde, BRIC ülkeleri Ticaret ve Ekonomi Bakanlarının ilk toplantısının Çin'in Sanya şehrinde düzenlendiği bildirildi. Çin Ticaret Bakanı Chen Deming düzenlenen basın toplantısında, varılan görüş birliğinin yerine getirilmesi için BRIC ülkeleri arasında koordinasyon ekibi oluşturulacağını, bazı somut tedbirler hazırlanacağını ve BRIC ülkeleriyle gelişmekte olan ülkeler arasındaki işbirliğinin güçlendirileceğini belirtti.

Chen Deming konuşmasında, G-20 Grubu, iklim değişikliği, Doha turu görüşmeleri gibi uluslararası konularda eşgüdümü güçlendirmek ve böylece gelişmekte olan ülkelerin çıkarlarını daha iyi korumak için görüş birliğine vardıklarını söyledi.

Çin Cumhurbaşkanı Hu Jintao, düzenlenen toplantıların BRIC ülkeleri arasındaki dayanışma ve işbirliğinin güçlendirilmesi bakımından yararlı olacağına inandığını söyledi.

Hu Jintao, BRIC zirvesine katılmak üzere Sanya kentinde bulunan Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev'le bir görüşme yaptı. Hu Jintao görüşmede, geçen yıl Dimitri Medvedev'le yaptığı altıncı görüşmenin iki ülke arasındaki stratejik ortaklık ilişkilerinin geliştirilmesi ve bütün alanları kapsayan somut işbirliğinin sürekli olarak genişletilmesinde önemli bir itici güç rolü oynadığını söyledi. Hu Jintao ayrıca, Çin'in ikili ilişkilerin sürekli, istikrarlı ve derinlikli olarak geliştirilmesi için bu yıl da Rusya'yla ortak çaba harcamaya hazır olduğunu ifade etti. - PEKİN


Tarkan'ı Meşhur Eden Şarkının Klibinde Gülben Ergen'in Eski Kocası Mustafa Erdoğan da Varmış Afrin Operasyonuna Destek Veren ÖSO'nun Komutanı: PKK, Onların Saflarına Katılmamazı İstedi
Afrin Operasyonunun 4 Günlük Bilançosu Belli Oldu: 260 Terörist Öldürüldü