Son Dakika Haberleri: Bursa Özel Rafet Kahraman Anadolu Öğretmen Lisesi Geliyor

Bursa Özel Rafet Kahraman Anadolu Öğretmen Lisesi Geliyor

8 yıl önce

2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında Tübitak Bilim Olimpiyatları'nda Bursa'nın Madalya Alan Tek Okulu Nilüfer Eğitim Kurumları'ndan Özel Rafet Kahraman Liseleri, Alternatifli Eğitim Sunmaya Devam Ediyor.

Bursa Özel Rafet Kahraman Anadolu Öğretmen Lisesi Geliyor, System.String[]
2009-2010 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları'nda Bursa'nın madalya alan tek okulu Nilüfer Eğitim Kurumları'ndan Özel Rafet Kahraman Liseleri, alternatifli eğitim sunmaya devam ediyor.

Özel Rafet Kahraman Anadolu Lisesi ve Özel Rafet Kahraman Fen Lisesi şeklinde hizmet veren okul, Bursa'nın ilk özel Anadolu Öğretmen Lisesi'ni de kurdu. Özel Rafet Kahraman Anadolu Öğretmen Lisesi, 2010-2011 eğitim öğretim yılından itibaren eğitime başlayacak.

Özel Rafet Kahraman Liseleri Müdürü Adem Arıkanlı, 2009-2010 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında Bursa'nın Madalya alan tek okulu Nilüfer Eğitim Kurumlarından Özel Rafet Kahraman Liseleri olarak, daha iyi şartlarda ve alternatifli eğitim öğretim sunma adına çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Arıkanlı, "Özel Rafet Kahraman Anadolu Lisesi, Özel Rafet Kahraman Fen Lisesi ve 2010-2011 Eğitim öğretim yılından itibaren Bursa'nın ilk özel Anadolu Öğretmen Lisesi olan Özel Rafet Kahraman Anadolu Öğretmen Lisesi'ni hizmete açmanın gururunu yaşıyoruz." dedi.

NEDEN ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ?

1. Yeterli puan almak kaydıyla öğrencilerine tüm yüksek öğretim programları açık.

2. Öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumları tercih edildiğinde ek puan verilir. Uygulanacak ek puan ortaöğrenim başarı puanına ilaveten aldığı puana göre belirlenir.

3. Burs kontenjanı tanınan öğretmen yetiştiren yüksek öğretim kurumlarını ilk beş sırada tercih edenlere, doğrudan burs verilir.

4. Yabancı dil İngilizce olup, ayrıca zorunlu olarak ikinci yabancı dil (Almanca) dersi okutulmaktadır.

5. Sınavı sonuçlarına göre öğrenci alındığından, bilgi ve yetenek bakımından aynı seviyede öğrencilerden oluşan sınıflarda, sınıf içi grup dinamiği yüksektir.

6. Öğrencileri araştırmaya yöneltmeyi, bilimsel ve teknolojik gelişmeler ile yeni buluşlara ilgi duyanların çalışacakları şartları hazırladık.

7. Öğrencilerin bilimsel araştırma yapmalarına, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izlemelerine yardımcı olacak şekilde yabancı dilde iyi yetişmelerini hedefliyor.

Tüm sınıflarda ağırlıklı yabancı dil ve ortak genel kültür derslerinin yanı sıra meslek dersleri ve kendi bireysel ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun dersler okutulur. Öğretim programlarında yer alan dersler, öğrencilerin istek ve yetenekleri doğrultusunda yönelecekleri yüksek öğretim programlarına uygun olarak; Fen Bilimleri Alanı, Türkçe Matematik Alanı, Sosyal Bilimler Alanı, Yabancı Dil Alanlarına göre gruplandırılır. İngilizce'nin yanı sıra ikinci yabancı dil de zorunludur.

Yeterli puan almak kaydıyla öğrencilere tüm yüksek öğretim programları açık. Yüksek öğretime geçişte tercihlerine bağlı olarak bazı avantajları var. Şayet bu okulları bitiren öğrenciler üniversite tercihlerinde mezun oldukları alanlara bağlı olarak öğretmenlik ile ilgili yüksek öğretim programlarını seçerlerse ek puan elde ederler.

Rafet Kahraman Liseleri, çağın gerektirdiği her türlü bilgiyi ülkesinin menfaatlerini gözeterek öğretmeyi ve değerlendirmeyi temel ilke olarak kabul etmekte. Sevgiyle bilginin kucaklaştığı okulda; okul, aile, öğrenci üçgeninde bir bütünlük oluşturarak ilerleyen, sevgiyle aşılamayacak hiç bir engelin olmadığına inanan, bilgili tam donanımlı nesiller yetiştirmeyi ve veli, memnuniyetini en yüksek seviyede tutmak amaçlanmakta.

Özel Rafet Kahraman Anadolu Öğretmen Lisesi'ne SBS puanına göre ön kayıtla öğrenci alınacak.


Hükümet, İş Arayana 725 Lira Destek Veriyor Türkiye'ye Ateş Açan Terörist Öldürüldü, Bulunduğu Bina Delik Deşik Edildi
BM'deki Kritik Afrin Toplantısı Sonrası Fransa'dan Türkiye'ye İtidal Çağrısı Geldi