Son Dakika Haberleri: Büyük Verim Kaybına Neden Olan Domates Güvesi Zararlısı İçin İlk Ruhsatlı İlaç Piyasada

Büyük Verim Kaybına Neden Olan Domates Güvesi Zararlısı İçin İlk Ruhsatlı İlaç Piyasada

7 yıl önce

Antalya Seralarında Görülmeye Başlayan ve Domateste Büyük Verim Kaybına Neden Olan, İhracatı da Olumsuz Etkileyen Domates Güvesi (Tuta Absoluta) Zararlısı İçin İlk Ruhsatlı İlaç Türkiye'de Piyasaya Verildi.

Büyük Verim Kaybına Neden Olan Domates Güvesi Zararlısı İçin İlk Ruhsatlı İlaç Piyasada, System.String[]
Antalya seralarında görülmeye başlayan ve domateste büyük verim kaybına neden olan, ihracatı da olumsuz etkileyen domates güvesi (Tuta Absoluta) zararlısı için ilk ruhsatlı ilaç  Türkiye'de piyasaya verildi. 'Voliam Targo' adlı yeni ilaç, çevreye ve bombus arılarına dost, son ilaçlama ile hasat arasındaki sürenin kısa olmasından dolayı da tüketicilere güvenli bir ürün sunulmasına olanak veriyor. İsviçre merkezli Syngenta Tarım firması, yeni teknolojiyle geliştirdiği yeni ürünü Voliam Targo ilacını, dünyanın birçok ülkesiyle birlikte Türk çiftçilerinin kullanımına aynı anda sundu. Bağ, elma ve sebze yetiştiriciliğinde büyük sorunlar oluşturan tüm kurtlar, kırmızı örümcekler, yaprak galeri sinekleri ve domates güvesine (Tuta Absoluta) karşı oldukça etkili ve ruhsatlı olan yeni ürünün tanıtımı, tüm  Akdeniz tarım ilaçları bayileri, tarım danışmanları ve tarımla ilgili diğer kuruluşlarının da katılımıyla  Antalya IC Hotel Airport'ta gerçekleştirildi. Açılış konuşmasını yapan  Türkiye Genel Müdürü James Duan, Syngenta'nın en yenilikçi teknolojileri dünya üreticileri ile aynı anda Türk üreticilerinin de hizmetine sunduklarını söyledi. Syngenta  Akdeniz Bölge Müdürü Orhan Gedik de bölgenin tanıştığı güveye karşı geliştirilen ilacın çevre dostu olduğu bilinmesi gerektiğini vurguladı. Gedik ayrıca, döllenme için kullanılan bombus arılarına da bir zararı olmadığını açıkladı.
İllüzyonist, Katıldığı Yarışmada Şovuyla Ağızları Açık Bıraktı İran'dan Türkiye'ye Küstah Tehdit: PJAK Saldırısından Türkiye Sorumlu, Sert Karşılık Vereceğiz
Murat Övüç'ten Kendisini Eleştirenlere Sert Tepki: Param Var Yaptım!

1