Son Dakika Haberleri: Demirtaş, Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı

Demirtaş, Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı

7 yıl önce

Barış ve Demokrasi Partisi Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Şivan Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı.

Demirtaş, Perver'i AK Parti'nin Manipülasyonuna Hizmet Etmekle Suçladı, System.String[]
Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Şivan Perver'i AK Parti'nin manipülasyonuna hizmet etmekle suçladı.

Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi twitter'dan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sadece türkü söyleyen, acılarına ağıtlar yakan, barışın, kardeşliğin, özgürlüğün ezgisini dünyaya duyuran, sadece ve sadece insanlık için feryat eden bir sanatçıya, Şivan Perver'e yönelik tehditler, bizatihi hıyanet, bizatihi ihanet, bizatihi faşizm değil de nedir?" açıklamalarına cevap verdi.

Demirtaş, "Başbakan, Şivan Perver ve Mehmet Metiner gibi AKP manipülasyonuna hizmet edenleri arkasına alıp muhalifler üzerindeki baskıyı örtmeye çalışıyor." iddiasında bulundu. CHP'ye de gönderme yapan ve 'kâğıttan sosyal demokrat olmakla suçlayan Demirtaş, "Ordu darbe yapmıyor diye Orduya 'kağıttan kaplan' diyenlerin kendisi de kağıttan sosyal demokrat olmasalardı." dedi.

Demirtaş, Mezopotamya Kültür Merkezi (MKM) sanatçılarının ise sürekli dava tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ileri sürerek Kürtçe tiyatrolar, oyunların yasaklandığını savundu. Demirtaş, Vedat Kurşun'un da 166 yıl hapisle cezaevinde olduğunu kaydetti.

Konfüçyus'ün "Zamanı gelen bir fikrin karşısında hiçbir ordu duramaz" sözünü hatırlatan Demirtaş, "Bugün Ortadoğu'da yarın da Türkiye'de fikirlerin zamanı geliyor." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında BDP'yi eleştirerek, "Buradan BDP'ye soruyorum. Gazeteci yazar Orhan Miroğlu'na yönelik tehditler faşizm değil de nedir. Gazeteci yazar Mehmet Metiner'e yönelik ortaya çıkarılan suikast planları, basına, basın özgürlüğüne, ifade özgürlüğüne aleni tehdit değilde nedir?" diye sormuştu. - ANKARA


Yıllarını Sanata Adayan Nalan Varol, Müge Anlı'da Kansere Yakalandığını Duyurdu ABD'den Bir Geri Adım Daha: Afrin Oeprasyonu İlişkileri Etkilemez!
Rusya'dan Afrin Operasyonunun Seyrini Değiştirecek Yalanlama: Askerlerimizi Çekmedik!