Son Dakika Haberleri: Deü Çocuk Hastanesi Tüpgeçidini Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yaptırıyor

Deü Çocuk Hastanesi Tüpgeçidini Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yaptırıyor

7 yıl önce

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi'ni erişkin hastanesiyle birleştirecek 87 metre uzunluğundaki çelik tüpgeçidin inşasına ilişkin protokol imzalandı.

Deü Çocuk Hastanesi Tüpgeçidini Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yaptırıyor, System.String[]
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi'ni erişkin hastanesiyle birleştirecek 87 metre uzunluğundaki çelik tüpgeçidin inşasına ilişkin protokol imzalandı. İmza törenine DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Genel  Sekreter Yardımcısı Abidin Öztürk, DEÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Eyüp Hazan, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Metin Manisalı, Nevvar-Salih İşgören Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Moğulkoç, Başkan Yardımcısı Ömer Lütfi Çırak ve Denetim Kurulu Üyesi Nazan Pedükcoşkun katıldı. Maliyeti 450 bin lira olan tüpgeçidin, DEÜ Nevvar-Salih İşgören Çocuk Hastanesi'nin yıl sonundaki açılışına kadar tamamlanması hedefleniyor. 52 metresi çelik ayaklar üzerine kurulacak geçidin 35 metresi. çocuk hastanesi binasının terası üzerinden geçecek. Konuyla ilgili bilgi veren  Rektör Füzün, "Çocuk ile erişkin hastanelerinin bağlanmasının, acil müdahalelerde hastalar ve yakınlarının ana binaya ulaştırılmasında sağlayacağı kolaylığın yanısıra çocuk hastanesinin tamamlanması sürecindeki cerrahi malzeme, tesisat ve altyapı ihtiyaçlarının da taşınması avantajı olacak. Tüpgeçidin, genel anlamda estetik bir görünüm kazandıracağına da inanıyoruz. " dedi. Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Moğulkoç ise, "Salih İşgören'in vefatından sonra da hayır işlerini aksatmadan yürütmeye çalışıyoruz. DEÜ Çocuk Hastanesi'nin tüpgeçit talebini, protokolünde olmamasına rağmen olumlu değerlendirdik. İki ay içinde de tamamlamayı hedefliyoruz. " şeklinde konuştu.

Kimliklerde Yeni Dönem! Artık Çocuğa En Fazla 3 İsim Konulabilecek Sinem Kobal, Yeni Dizisinin İlk Bölümünde Çırılçıplak Banyoya Girdi
Estetik Yaptıran Yasemin Özilhan'ın, Doktorlar'daki Halinden Eser Yok