Son Dakika Haberleri: Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı

Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı

7 yıl önce

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın Müjdesini Verdiği Fethiye İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı. Fethiye'nin, Muğla'ya Olan Uzaklığı ve Nüfusunun Yoğunluğu Göz Önüne Alınarak Açılan Müdürlük ile Özellikle Evde Bakım Ücretlerinin Ödenmesi Konusunda Büyük Kolaylık Sağlanacak.

Fethiye Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Açıldı, System.String[]
Devlet Bakanı  Selma Aliye Kavaf'ın müjdesini verdiği  Fethiye İlçe Sosyal Hizmetler Müdürlüğü açıldı.  Fethiye'nin,  Muğla'ya olan uzaklığı ve nüfusunun yoğunluğu göz önüne alınarak açılan müdürlük ile özellikle evde bakım ücretlerinin ödenmesi konusunda büyük kolaylık sağlanacak.Fethiye'ye açılan Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürlüğü bünyesinde, erkek yetiştirme yurdu, huzurevi, kadın konukevi, bakım ve sosyal rehabilitasyon merkezi bulunuyor. Hafta başında hizmet vermeye başlayan Sosyal Hizmetler Müdürlüğü görevine Huzurevi Müdür Yardımcısı İsa Eseoğlu getirildi. Eseoğlu,  Fethiye'de yaşanan en büyük sıkıntının  Muğla'ya olan uzaklığı olduğunu anlatan Devlet Bakanı  Selma Aliye Kavaf'ın girişimleri ile bu sorunun çözüme kavuşturulduğunu söyledi.Artık  Fethiye'deki işlemlerin tek elden yürütüleceğini belirten Eseoğlu, "Kadınlara yönelik, çocuklara yönelik, yaşlılara yönelik, özürlülere yönelik ve suça karışmış kız çocuklarına yöneliktir. Ayrıca, aile nakdi yardım, özürlülere evde bakım hizmetleri gibi hizmetlerimizi de buradan yürüteceğiz. Sosyal riski azaltmak için bu işlerin de aciliyeti var. Böyle yerlerin de hemen müracaat edilebilen yerlerde olması  Fethiye için büyük bir şanstır." dedi."EN UFAK ŞEY İÇİN MUĞLA'YA GİDİLİYOR " AK Parti  Muğla  Milletvekili Yüksel Özden ise insanların teknoloji çağında oradan oraya koşturmasının doğru olmadığını aktardı.  Fethiye'de en ufak işi olan, hatta evde bakım ücreti almak isteyen herkesin bu işlemleri için yüzlerce kilometre bulunan  Muğla'ya gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Özden, şöyle konuştu: "İnternet çağında biz vatandaşı ordan oraya koşturmayalım diye hizmeti buraya getirdik. Çocuklarla, özürlülerle, kadınlarla ilgili fark bekliyoruz. Biliyorsunuz, anayasadaki maddelerden birisi özürlülerle ilgili, kadınlarla ilgili. Burada ilave etkilerin, ilave desteklerin, pozitif ayrımcılığın, eşitliğe aykırı sayılmaması konusunda anayasa güvencesinde olacak. En başta bu kurumun görevi olarak fark bekliyoruz." diye konuştu. (CİHAN)
Acun Ilıcalı, Canlı Yayına Bağlanıp Sunucuyu Azarladı Evinden Olan Şehit Ailesinin Çığlığı: Bize Bir Ev Yapsınlar Ölünce Geri Alsınlar
Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İki Bakanlığa FETÖ Operasyonu: 79 Gözaltı Kararı

1