Son Dakika Haberleri: Filografi Kursiyerlerinin Çalışmaları Beğenildi

Filografi Kursiyerlerinin Çalışmaları Beğenildi

7 yıl önce

Bursa merkez OSMEK tarafından düzenlenen filografi kursunu başarıyla tamamlayan 85 kursiyerin eserleri yıl sonu sergisiyle görücüye çıktı.

Filografi Kursiyerlerinin Çalışmaları Beğenildi, System.String[]
Bursa merkez  Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (OSMEK) tarafından düzenlenen filografi kursunu başarıyla tamamlayan 85 kursiyerin eserleri yıl sonu sergisiyle görücüye çıktı.  Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, değişik branşlarda yüzlerce kursiyere meslek kazandırmaya devam ediyor.  Bursa'da sadece OSMEK tarafından açılan filografi sanatı kursları 2010-2011 eğitim dönemi düzenlenen törenle sona erdi. Eylül ayında başlayan ve 8 ay süren kursta eğitim alan 85 kursiyerin yaptığı 65 eser, Ördekli Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu. Sergi büyük ilgi görürken, birbirinden güzel eserler konukları adeta büyüledi. 6 Haziran Pazartesi gününe kadar Ördekli Kültür Merkezi'nde sergilenecek eserler, 100 TL ile bin TL arasındaki fiyatlarla meraklılarına satılacak. OSMEK Sorumlusu Güler Nalbant, bir yandan da OSMEK'in yılsonu sergisine hazırladıklarını söyledi. Nalbant, farklı branşlarda yüzlerce kursiyerin eserlerinin yer alacağı serginin, 20 Haziran'da açılması planladıklarını belirtti. FİLOGRAFİ NEDİR?Çivi ve tel kullanılarak yapılan bir el sanat olan filografi, çivilerin arasından tellerin geçirilmesi ile objelere estetik görününüm kazandırılması işlemi olarak tanımlanıyor. Filografide, belli örgü teknikleri kullanılarak hat yazıları, simetrik desenler, amblemler, çiçekler ve çizgi film karakterleri panolar haline getirilebiliyor. Yeteri kadar uygulanmadığı için giderek yok olan bir sanat olan filografi, OSMEK tarafından düzenlenen kurslarla canlandırılmaya çalışılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Noktayı Koydu: Melih Bey'e İstifa Talebimiz İletildi Şanlıurfa'da 3 Çocuk, Pamuk Yığınları Arasında Havasız Kalarak Can Verdi
Barzani Ateşle Oynuyor! Kürtler, Kerkük'te Ayaklandı