Son Dakika Haberleri: Gazeteciler Medyadaki Değişim Sürecini Masaya Yatırdı

Gazeteciler Medyadaki Değişim Sürecini Masaya Yatırdı

7 yıl önce

Medya Derneği ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen seminerde medyadaki değişim süreci masaya yatırıldı.

Gazeteciler Medyadaki Değişim Sürecini Masaya Yatırdı, System.String[]
Medya Derneği ve  Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen seminerde medyadaki değişim süreci masaya yatırıldı. Açılış konuşmasında medyadaki değişime dikkat çeken Medya Derneği Başkanı  Salih Memecan, "Bugün öğrenilen herhangi bir şeyin yarın olup olmayacağından emin değiliz." dedi.Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Yenikapı Mevlevihanesi Yerleşkesi'nde 'Değişim sürecinde medya' konulu seminer düzenlendi. Yaklaşık bir ay boyunca sürecek seminere medya yöneticileri konuşmacı olarak davet edildi. Seminerin açılış konuşmasını ise Medya Derneği Yönetim Kurulu Başkanı  Salih Memecan yaptı. Mesleki eğitim projelerinin önemine vurgu yapan Memecan, "Bugün öğrendiğimiz şeyin yarın olup olmayacağından emin değiliz. Yani sürekli etrafımızda neler oluyor diye bakmamız lazım. Meslek içi eğitim projeleri bunun için önemli." dedi.Teknoloji anlamında nereden nereye geldiğini yaşadığı hikayelerden kesitler sunarak anlatan Memecan, "İnternet çıkınca ben niye her gün işe geliyorum diye sorgulamaya başladım. Hatta niye  Türkiye'de oturmak zorundayım diye düşündüm. İstediğim yere gittim.  New York'a taşındım oradan çizdim ve oradan yolladım. Fakat hala internetin olmadığı yerde çizemiyordum. Tekne ile gezerken işimi yapamamak ağırıma gidiyordu. Sonra bu VINN'lar çıktı ve iş bambaşka şekil aldı. Şimdi çalışır haldeyim ve nerede olsa işimi yapıp yolluyorum." diye konuştu.Seminere konuşmacı olarak katılan  Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak ise, "Ben şunu hep gözlemliyorum meslek hayatımızda ve çok üzülüyorum. Bu bir kısır döngü. Arkadaşlarımız okulunu bitiriyorlar; sonuçta bunlar bir yerde işe başlamak durumundalar. Nereye girecekler? İlk görünen yerler medya kurumları gazeteler. Gittikleri her kurumda aşağı yukarı karşılaşacakları söz, hele şu kriz döneminden dolayı birçok tecrübeli gazetecinin boş dolaştığı dönem. 'Siz tecrübeli eleman arıyoruz' sözüdür. İyi de bu arkadaşlar nerede başlayacaklar? Bir yerde başlamaları lazım ki tecrübeli olsunlar. Bu programlar bunun için bir köprüdür." şeklinde konuştu.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Sırrı Bilinmeyen Balıklar! Bu Balıkları Yiyenin Başı Dertten Kurtulmuyor Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı
FETÖ Elebaşı Gülen, Açık Açık Söylemiş: Naim Süleymanoğlu'nu Hiç Sevmem