Son Dakika Haberleri: Gurbetçiler Almanya'yı Tercih Edecek

Gurbetçiler Almanya'yı Tercih Edecek

6 yıl önce

Almanya'da yaşayan ve bir dönem TFF'nin Köln bürosunda izleme antrenörü olarak çalışan Turgay Hardal, Almanya'daki yeni nesil gurbetçi futbolcuların Türkiye'yi seçmeyeceğini söyledi.

Gurbetçiler Almanya'yı Tercih Edecek, System.String[]
Almanya'da yaşayan ve bir dönem TFF'nin  Köln bürosunda izleme antrenörü olarak çalışan Turgay Hardal,  Almanya'daki yeni nesil gurbetçi futbolcuların  Türkiye'yi seçmeyeceğini söyledi.Görüşülen bütün futbolcular Türk Milli Takımı'na gelmeyi reddettiği iddia edilirken Radyospor'a konuşan Hardal, "Bild Gazetesi; Emre Can, Tolga Ciğerci, Samet Yeşil, Okan  Aydın, Koray Günter gibi gelecek vaadeden futbolcuların  Türkiye A Milli Takımımız'ın yetkilileriyle görüştüğünü ancak kendilerine yönelik 'Türk Milli Takımı'nı seçin' telkinlerine olumlu yanıt vermediğini söyledi. Türk Milli Takımı'nı seçmeleri doğrultusunda yönlendirildiklerini yazdı. Habere göre futbolcuların hiçbirisi Türk Milli Takımı'nda oynamak istemiyorlar. Teklifi reddetmişler." dedi.MESUT KAPIYI AÇTI; ŞİMDİ HERKES O KAPIDAN GİRMEK İSTİYORSamet ve Emre'nin  Almanya'da çok gözde futbolcular olduklarını dile getiren Hardal, "Her iki futbolcu da ' Türkiye'yi düşünmüyoruz. Alman Milli Takımı'nda oynayacağız' diyorlar. 2006 yılında TFF'de izleme komitesindeydim, Gökhan Töre'yi 15 yaşındayken keşfettim. Dolayısıyla izleme ekiplerini bunların nasıl çalışması gerektiğini iyi biliyorum.  Türkiye'yle  Almanya arasında bu konuda 10 senelik bir fark var.  Almanya'da yaşayanların hepsi  Almanya için oynamak istiyor. Arada çok büyük fark var. Mathias Zammer bu sistemi Alman Federasyonu'nda kurdu, sistem çok iyi işliyor. Bizim 2000'li yılların başında  Avrupa'daki TFF Bürosunda bu işler iyi yapılmadı. Ahbab çavuş ilişkileriyle yürüdü. Şimdi bunların acılarını çekiyoruz.  Mesut Özil'i kaybettiğimiz yıl çok büyük bir kapı açıldı, şimdi  Almanya'daki tüm gurbetçiler o kapıdan giriyor; hiçbir Türk Milli Takımı'na gelmek istemiyor." diye konuştu.ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILDA HİÇBİR GURBETÇİ TÜRK MİLLİ TAKIMI'NI SEÇMEZÖnümüzdeki 10 yıllık süreçte  Almanya'da gelecek vaadeden herhangi bir futbolcunun Türk Milli Takımı'nı seçmesinin ancak yüzde 1 ihtimal olduğunu savunan Turgay Hardal, "Gökhan Töre,  Fatih Terim'in döneminde kazandırılmıştır.  Ömer Toprak ve  Mehmet Ekici ise Alman Milli Takımı'nda yer bulamayacaklarını düşündükleri için  Türkiye'yi tercih ettiler. Alman Milli Takımı için biraz şans gören hiçbir gurbetçi Türk Milli Takımı'nı tercih etmez, kimse Türk'üm örfüm, adetim var demiyor; herkes profesyonelce düşünüyor." ifadelerini kullandı.

"Kuzey Irak'a Askeri Müdahale Ocak mı?" Soruna Başbakan'dan Yanıt: Savaşa Girmiyoruz Referandum Devam Ederken Barzani'den Flaş Mesaj: 26 Eylül'de Kürdistan Kurulmayacak
Otopsi Raporu Ortaya Çıktı! Ünlü Mankenin Kafa Derisini Yüzmüşler