Son Dakika Haberleri: Hakan Çillioğlu ile Birlikte 13 Kişi Tutuklandı

Hakan Çillioğlu ile Birlikte 13 Kişi Tutuklandı

7 yıl önce

İstanbul'da Bazı İş Adamlarından Tehditle Para Almaya Çalıştıkları İddiasıyla Gözaltına Alındıktan Sonra Adliyeye Sevk Edilen 27 Kişiden 13'ü Tutuklandı.

Hakan Çillioğlu ile Birlikte 13 Kişi Tutuklandı, System.String[]
İstanbul'da bazı iş adamlarından tehditle para almaya çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen 27 kişiden 13'ü tutuklandı. Örgüt lideri olduğu iddia edilen Hakan Çillioğlu da tutuklananlar arasında yer alırken, şüpheliler arasında bulunan Dink davası sanığı Salih Hacısalihoğlu savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. İstanbul  Emniyet Müdürlüğü'nden dün sabah saatlerinde Beşiktaş'taki  İstanbul Adliyesi'ne sevk edilen 27 şüphelinin savcılık sorgulanması gece 01.00 sıralarında tamamlandı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Hakan  Karaali tarafından sorgulanan zanlılardan 16'sı İstanbul Nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi. Aralarında  Hrant Dink davasının tutuksuz sanığı Salih Hacısalihoğlu'nun da bulunduğu 11 zanlı ise serbest bırakıldı.Mahkemeye sevk edilen 16 zanlı, nöbetçi hakimin sorgulamayı sabaha ertelemesi üzerine geceyi adliyenin nezarethanesinde geçirdi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de sabaha kadar zanlıların başında bekledi. Adliyenin kalorifer sisteminin mesai bitiminden sonra kapatılması nedeniyle zanlılar ve polislerin gece boyunca zor anlar yaşadıkları belirtildi. Zanlılar bugün saat 10.00'dan itibaren hakim karşısına çıkmaya başladı. 15.45'te biten sorgulama sonucu aralarında  Alaattin Çakıcı'nın yeğeni Kenan  Ali Gürsel ile 7 adamını öldürmekle suçlanan Hakan Çillioğlu'nun da olduğu 13 zanlı tutuklandı. 3 zanlı ise adli kontrol uygulanarak serbest bırakıldı.

Sosyal Medya Fenomeni Cansu Taşkın'a Açıkça Soruldu: Bakire misin? Türkiye Genelinde Trafik Denetlemesi: 5 milyon TL Ceza Kesildi
Çılgın Sedat, Survivor'dan Kazandığı Parayı Film Sektörüne Gömüyor