Son Dakika Haberleri: İdeal Gençliğin Yeni Adresi 'yeşil Bursa'

İdeal Gençliğin Yeni Adresi 'yeşil Bursa'

7 yıl önce

Bursa'da, Genç Nesillerin Topluma Kazandırılmasında Futbolun Motive Edici Gücüne İnanan Bir Grup Gönüllü, Yeşil Bursa Gençlik ve Spor Kulübü Adıyla Yeni Bir Oluşuma Gitti.

İdeal Gençliğin Yeni Adresi 'yeşil Bursa', System.String[]
 Bursa'da, genç nesillerin topluma kazandırılmasında futbolun motive edici gücüne inanan bir grup gönüllü, Yeşil Bursa Gençlik ve Spor Kulübü adıyla yeni bir oluşuma gitti.

Futbolun, toplumda büyük ilgi gördüğünü belirten Yeşil Bursa Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Erdinç Şentürk, amaçlarının paylaşımcı, sosyal bir gençlik profili oluşturabilmek olduğunu söyledi.

Yeşil Bursa Gençlik ve Spor Kulübü'ne, 1997 ila 2002 doğumlu ilköğretim çağındaki öğrencilerin kabul edildiğini ifade eden Şentürk, "Hareket noktamızı belirleyen asıl amaç, çocuklarımızı sokağın tuzaklarından koruyabilmek, zararlı alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçebilmektir. Bununla birlikte genç yetenekleri Türk futboluna kazandırabilmek de diğer hedefimizi oluşturmakta." diye konuştu.

Yeşil Bursa Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altındaki futbol derslerinin her cumartesi-pazar 14.00 - 15.30 saatleri arasında Nilüfer İş Okulu Halı Saha'da profesyonel antrenörler eşliğinde verildiğini vurgulayan Şentürk, "Yakın bir gelecekte spor eğitimimize voleybol, basketbol, yüzme gibi diğer spor branşlarını da eklemeyi düşünüyoruz. Uzun vadeli hedefimizde ise sportif faaliyetlerin yanısıra, sanat dallarının eğitiminin de verileceği bir kültür ve sanat merkezi oluşturabilme düşüncesi bulunuyor." dedi.

Yeşil Bursa Gençlik ve Spor Kulübü Futbol Antrenörü Hasan Ütkün de bugün itibarıyla 22 öğrenciye futbol eğitimi verdiklerini belirterek, gördükleri ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Öğrencilerin sergiledikleri performanstan memnun olduğunu dile getiren Ütkün, "Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Futbolun teknik incelikleri, top sürüş ve vuruş kuralları, saha içi yardımlaşmanın önemi gibi konularda öğrencilerimize eğitim veriyoruz. Çalışmalarımız belli bir olgunluğa eriştikten sonra futbol müsabakalarına da katılacağız." şeklinde konuştu. - BURSA


YORUMLAR
Afrin Operasyonu İle İlgili Barzani'den İlk Yorum: Sivil Kayıplardan Endişeleniyoruz! Afrin Operasyonu Damarlarına Bastı! Almanya'da PKK Yandaşları Türk Yolculara Saldırdı
Afrin Şehidinin Vasiyeti Ortaya Çıktı: Adına Anaokulu Yapılmasını İstemiş