Son Dakika Haberleri: Konya'da Kurban Satış Yerleri Belirlendi

Konya'da Kurban Satış Yerleri Belirlendi

9 yıl önce

Konya'da Belediyeler Kurban Satış ile Kesim Yerlerini Belirleyerek Kurban Bayramı Hazırlıklarını Tamamladı.

Konya'da Kurban Satış Yerleri Belirlendi, System.String[]
Konya'da belediyeler kurban satış ile kesim yerlerini belirleyerek Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı.

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Konya'da kurbanlıkların satış ve kesimlerinin yapılacağı bölgeler tek tek belirlendi. Kurban kesimi ve satışı yapılacak yerlerde emniyet, zabıta ve sağlık ekipleri bayram sonuna kadar hizmet verecek. Belediyeler, vatandaşları belirlenen alanlar dışında kurban kesimi yapmamaları konusunda uyardı. Uyarılara rağmen gelişigüzel yerlerde kesim yapanlar hakkında yasal işlem yapılacak.

Konya'nın merkez ilçelerinde belirlenen kurban kesim alanları şöyle: Selçuklu ilçesinde Buhara Mahallesi'ndeki Spor Sarayı ve Kongre Merkezi arkasındaki hobi bahçeleri bitişiği ile Bosna Hersek Mahallesi Semt Pazarı yanında kurban satışı yapılacak. Selçuklu ilçesinde yaşayan vatandaşlar Dumlupınar Mahallesi Dumlupınar Semt Pazar Yeri, Şeyh Şamil Mahallesi Şeyh Şamil Pazar Yeri, Bosna Hersek Mahallesi Bosna Hersek Pazar Yeri, Mehmet Akif Mahallesi Özalkent Semt Pazarı, Işıklar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Semt Pazarı, Nişantaş Mahallesi Seyit Onbaşı Semt Pazarı, Akşemsettin Mahallesi Akşemsettin Semt Pazarı, Yazır Semt Pazarı, Sakarya Semt Pazarı, Aydınlıkevler Semt Pazarı, Sancak Semt Pazarı ve Hocacihan Semt Pazarı'nda kurban kesimi yapılacak.

Meram Belediyesi ilçede kurban satış yeri olarak Arif Bilge Semt Pazarı, Hatıp Caddesi eski Karahüyük Hayvan Pazarı ve Küçük Kovanağzı Mahallesi Safranbolu Caddesi ile Karaaliler Caddelerinin kesiştiği alanı belirledi. Kurban kesimlerinin nahoş görüntülere sahne olmaması için sıkı tedbirler alan Meram Belediyesi Muhacir Pazarı, Aşkan Semt Pazarı, Melikşah Semt Pazarı ve Arif Bilge Semt Pazarı'nı kesimler için hazırlayacak.

Karatay'da tek kurbanlık hayvan satış yeri olarak Büyükşehir Belediyesi Hayvan Pazarı belirlenirken, kesim yerleri de şöyle: İstiklal Konutları Basket Sahası, Büyük Kumköprü Basket Sahası, Fetihkent Basket Sahası, Karkent Koop Basket Sahası, Kalenderhane Pazar Yeri, Sedirler Yolu Üzeri, Karşehir Kapalı Pazar Yeri, Küçük Kumköprü Kapalı Pazar Yeri, Büyük Sinan Kapalı Pazar Yeri, Sedirler Kapalı Pazar Yeri, Karkent Kapalı Pazar Yeri, Çimenlik Kapalı Pazar Yeri, Uluırmak Kapalı Pazar Yeri, Çatalhüyük Kapalı Pazar Yeri, Karatay Belediyesi Aşevi ve Konet AŞ. (CİHAN)


ÖSO, PYD/PKK'lı Teröristlerle Çatışmaya Girdiği Burseya Dağı'ndan Çekildi! Afrin Operasyonundan İlk Acı Haber Geldi: 1 Askerimiz Şehit Oldu
İlahiyatçı İhsan Eliaçık'tan Skandal Kızıl Elma Yorumu: Şirktir!