Son Dakika Haberleri: Konya'da Ramazan Ruhu Rahmet Akşamları'yla Yaşanacak

Konya'da Ramazan Ruhu Rahmet Akşamları'yla Yaşanacak

7 yıl önce

Konya'da 'Kültür Park Akşamları' olarak başlayan ve ünlü sanatçıları konuk eden etkinlikler, Ramazan ayında 'Rahmet Akşamları' olarak devam ediyor.

Konya'da Ramazan Ruhu Rahmet Akşamları'yla Yaşanacak, System.String[]
Konya'da 'Kültür Park Akşamları' olarak başlayan ve ünlü sanatçıları konuk eden etkinlikler, Ramazan ayında 'Rahmet Akşamları' olarak devam ediyor.  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı  Tahir Akyürek, bütün etkinliklere 1 milyon kişinin katılmasının beklendiğini söyledi.  Türkiye'de ilk defa '100 günde 100 etkinlik' sloganıyla yola çıkan ve çok sesliliğin esas alındığı, büyük küçük herkese hitap eden " Konya  Kültürpark Akşamları", Ramazan ayında "Rahmet Akşamları" olarak hız kesmeden devam edecek. Ramazan sonuna kadar sürecek olan etkinlikler ile iftar sonrası her akşam geleneksel eğlenceler, Ramazan'a özel programlar ve konuklar ile unutulmaz bir atmosfer hazırlanacak. 'Rahmet Akşamları' programlarının Ramazan ayı etkinlik listesi belirlendi. Ramazan'ın ve  Konya'nın ruhuna hitap edecek ve bu atmosfere bürünecek olan etkinliklere Erkan Mutlu, Minik Dualar,  Ertuğrul Erkişi, Sami Savni Özer, Hasan Sağındık, Ömer Karaoğlu,  Eşref Ziya Terzi ve  Fatih Kısaparmak gibi birbirinden değerli isimler katılacak.  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı  Tahir Akyürek, konuyla ilgili açıklamasında,  Konya'nın, kültür turizmi bakımından dünyada sayılı örnek şehirler arasında yeraldığını ifade etti. Başkan Akyürek, "Bu potansiyelden, gerek turizm gerekse manevi anlamda yeterince faydalanmak için çalışmalarımıza hız verdik. Artık Ramazan ayında, gerek yerli gerek yabancı turistleri şehrimize çekmek için özel projeler hazırlıyoruz. Gerçek Ramazan ruhunu yaşamak isteyenler için  Konya'yı cazibe merkezi haline getirmek için etkinlikler hazırlıyoruz. " Kültürpark Akşamları" olarak başlayıp "Rahmet Akşamları" olarak devam edecek olan etkinliklere,  Türkiye'nin ve dünyanın her tarafından ziyaretçiler akın ediyor. Hedefimiz, bu etkinliklere 1 milyon kişinin katılımını sağlamak. Etkinlikler, geleneksel eğlenceler, Türk tasavvuf müziği toplukları, naat ve dua geceleri ile devam edecek. " dedi. '100 günde 100 etkinlik' sloganı ile 25 Mayıs'ta başlayan ve  Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan etkinlikler, " Kültürpark Akşamları" programları ile birbirinden değerli isimleri ağırladı.  Kültürpark'ta yapılan etkinliklerde MFÖ,  Orhan Hakalmaz, Murat Kekilli,  Yusuf Güney, Sinan Özen,  Haluk Levent gibi sanatçıların konseri Konyalılar tarafından büyük ilgi gördü. Kukla gösterileri, Hacivat-Karagöz oyunu, Çocuk Şarkıları ile çocuklar eğlenceye doydu. Osman Cavcav tiyatrosu, Ulvi Alacakaptan ve Ahmet Yenilmez gibi tiyatronun üstatlarına ev sahipliği yaptı. Tüm etkinliklere 1 milyon kişinin katılımı bekleniyor.

Cadde Ortasında Tecavüze Uğrayan Kadına Yardım Etmek Yerine, Cep Telefonuyla Görüntü Çektiler İşte Herkesin Ankaralı Sandığı Gökçek'in Gerçek Memleketi
AK Parti Konya İl Başkanlığına, Eski Vekil Hasan Angı Atandı