Son Dakika Haberleri: Niğde Belediyesinden Bir İlk Daha

Niğde Belediyesinden Bir İlk Daha

8 yıl önce

Niğde Belediyesi Öncülüğünde KOSGEB'le Yapılan İşbirliği İle Yeni İşletme Kurmak İsteyen Girişimcilere 3 Aşamalı Destek Geliyor.

Niğde Belediyesinden Bir İlk Daha, System.String[]
1. Destek; Yeni işletme kurmak isteyen girişimciler ücretsiz 60 saatlik eğitim alacaklardır. Niğde Belediyesi ile KOSGEB tarafından akredite olmuş BASE Uluslararası Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Şti Müdürü ve Eğitmeni Demir Çulhacı ile yapılan anlaşma ve işbirliği ile girişimcilere 60 saatlik teorik ve uygulamalı eğitimler verilecektir. Bu eğitimlere hak kazanan yeni iş kuracak girişimcilere öncelikle Demir Çulhacı tarafından girişimcilerin güçlerini açığa çıkaracak "farkındalık" eğitimleri verilecek. Katılımcılara verilecek eğitimler şu şekilde sıralanıyor; Girişimcilik nedir? İnsanlar neden girişimci olurlar? Girişimcilik ve inovasyon(yenilikçilik), Başarılı girişimcide bulunması gereken özellikler, İş Fikri Geliştirme Süreci, Yapılabilirlik(Fizibilite) kavramı, Pazar Araştırma, Pazarlama planı geliştirme, Üretim Planı geliştirme, Yönetim Planı geliştirme, Finansal Plan geliştirme, İş Planı hazırlama ve sunulması.

Yeni iş kurmak isteyen girişimciler katılım başvurularını "Niğde Belediyesi Beyaz Masa"ya yapabilecekler. Verilen bilgiye göre, başvurular 31 Ağustos 2010 saat 17.00 da sona erecek. 1 Eylül 2010 da BASE Uluslararası Danışmanlık ve Eğitim Ltd. Şti. Demir Çulhacı tarafından mülakat ile 30 girişimci adayı belirlenecek. 30 Katılımcıya eğitim boyunca, eğitim gününe ait olmak üzere her gün 15 TL cep harçlığı verilecek.

2. Destek; Eğitim sonunda geçerliği daim olan katılım sertifikaları verilecek. Aynı zamanda eğitim sonunda girişimci hazırlayacağı iş planları ile "KOSGEB"e yeni girişimci desteği için başvurabilecek. KOSGEB tarafından verilecek yeni girişimci destek paketinde; 27.000TL ye kadar yeni işletmeler için hibe, 70.000TL'ye kadar 0 faizli kredi ( ilk yıl ödemesiz, sonraki iki yılda 8 eşit taksitle geri ödemeli)

3. Destek; KOSGEB'in diğer destek paketleri girişimcilerin başvuracakları kaynaklar olacaktır.

Niğde Belediyesi olarak ilkleri gerçekleştirmeye devam ettiklerini belirten Başkan Akdoğan; "Niğde Belediyesi olarak bir ilke imza atıyoruz. KOSGEB aracılığıyla meslek edindirme kursları çerçevesin de açacak olduğumuz farklı bir alan. Bu çalışmamız tamamen KOSGEB ve danışmanlık şirketinin vereceği eğitimle ilgili. Yaklaşık 60 saat eğitimcilerimiz ders verecekler. Bununla ilgili 30 kişilik bir katılımcımız olacak. Bunun için yapılacak müracaatlar değerlendirilecek. Uzman eğitimciler tarafından eğitim görecek katılımcılara seminer verilecek. Bu eğitim süresince kursiyerlerimiz Belediyemizden saat başı 15 lira cep harçlığı alacağı gibi, işyeri kurmak isteyenlere KOSGEB destekli 27 bin lira hibe, 70 bin lira iki yıl ödemesiz, sıfır faizle sekiz yıl taksitli kredilendirme söz konusu. 2 Eylül de başlatacağımız programımız toplam 60 saat sürecek. Bu projemizden faydalanmak isteyenlerin Belediyemize müracaat etmelerini tavsiye ediyorum" dedi.

Niğde Belediyesinin tüm Belediyelere örnek olacak bir duyarlılık ve çalışma gösterdiğini belirten BASE Uluslar arası Danışmanlık Eğitim Organizasyon Sanayi İç ve Dış Ticaret Ltd. Şti. Müdürü Demir Çulhacı; " Türkiye'nin bir çok yerinde eğitimler verdim. Halada eğitim vermeye devam ediyorum. Belediye olarak böyle bir projede öncülük yapan ilk sivil kanaat önderisiniz. Bu açıdan sizleri kutluyorum. Ben genelde Ticaret odaları, sanayi odaları, iş adamları derneği, İŞ-KUR ve KOSGEB'n eğitimlerini veriyordum. Genelde bu kurumlar öyle bir talepte bulunuyordu. İlk defa bir Belediye, bu konuyla ilgili duyarlılık gösterdi. Bu açıdan Belediye Başkanı Sayın Akdoğan'ı tebrik ediyorum. Umarım diğer Belediyelerde Niğde Belediyesinin bu uygulamasını çok ciddi olarak dikkate alırlar. Herkes işsizlik sorununu çözebilmek için var gücüyle çalışmalı. Niğde Belediye Başkanı olarak bu konuda yaratacağınız sinerji umarım tüm Türkiye'ye dağılır ve yayılır" şeklinde konuştu.


Afrin Operasyonuna Destek Veren ÖSO'nun Komutanı: PKK, Onların Saflarına Katılmamazı İstedi Silahla Şaka Yaptı, Hamile Karısının Önünde Canından Oldu
Son Dakika! Türk Uçaklarının Bombardıman Anı Kamerada! Sızmaya Çalışan 8 Terörist Öldürüldü