Son Dakika Haberleri: Öğretmenin ülke kalkınmasındaki önemini, en iyi Özel Birlik Koleji öğrencileri yazdı

Öğretmenin ülke kalkınmasındaki önemini, en iyi Özel Birlik Koleji öğrencileri yazdı

10 yıl önce

Öğretmen okullarının kuruluşunun 160. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Soma Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından düzenlenen, "Öğretmenin Ülke Kalkınmasındaki Yeri ve Önemi" konulu kompozisyon yarışmasında birinci, ikinci ve üçüncülüğü, Özel Birlik Koleji öğrencileri kazandı.

Öğretmenin ülke kalkınmasındaki önemini, en iyi Özel Birlik Koleji öğrencileri yazdı, System.String[]
Öğretmen okullarının kuruluşunun 160. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Soma Anadolu Öğretmen Lisesi tarafından düzenlenen, "Öğretmenin Ülke Kalkınmasındaki Yeri ve Önemi" konulu kompozisyon yarışmasında birinci, ikinci ve üçüncülüğü, Özel Birlik Koleji öğrencileri kazandı. İlçe genelindeki ortaöğretim kurumları arasında düzenlenen yarışmanın sonuçları, Soma Anadolu Öğretmen Lisesi'nin hazırladığı bir programla açıklandı.Yarışma sonucunda Özel Birlik Koleji 11-C sınıfı öğrencisi Sümeyra Demirci, "Gelecek, Öğretmenle Şekillenir" adlı kompozisyonuyla birinci; 10-B sınıfı öğrencisi Büşra Çavuşoğlu, " Türkiye'nin İncisi" adlı kompozisyonuyla ikinci; 11-E sınıfı öğrencisi Cemre Uslu, "Öğretmenlerin Rehberliğinde" adlı kompozisyonuyla üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene verdi. Özel Birlik Koleji Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Adem Yücel ise, "Öğrencilerimizin okuyan, yazan, sorgulayan ve çözüm üreten bireyler olarak yetişmesi için zümre öğretmenleri olarak yoğun bir gayret içindeyiz. Okulda başlattığımız 'Birlik'te Okuyalım' projesinin semeresini, yarışmalarda aldığımız derecelerle meyvelerini görmüş oluyoruz. Öğrencilerimizin, yazabilmek için öncelikle iyi okuyucu olması gerektiğini her fırsatta vurguluyoruz." dedi.Özel Birik Koleji Müdürü Muhammet Dolukan da, "Okulumuzda uygulamaya geçtiğimiz Öğretmen Branş Dersliği sisteminin sonuçlarını almaya başladık. Bu başarıda, Türk Dili ve Edebiyatı dersliğinin öğrencilere olumlu motivasyon sağlamasının önemli bir katkısı olmuştur. Kompozisyon yarışmasında ilk üç dereceyi alan öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum." şeklinde konuştu.


Kaftancıoğlu, "Domuz Yedi" Diye Eleştirilen Kocasını Savundu: Eşim Değil, Arkadaşı Yedi Isparta'da Askeri Eğitim Uçağı Düştü: 3 Şehit
Ünlü Şarkıcı Lionel Richie'nin kızı, Cinsel İlişki Bağımlısı Sevgilisiyle Yakalandı