Son Dakika Haberleri: Özbekistan, Ticaret Odaları Nezdinde Türkiye ile İşbirliği Yapacak

Özbekistan, Ticaret Odaları Nezdinde Türkiye ile İşbirliği Yapacak

7 yıl önce

Bağımsızlıktan Sonra Ekonomik Yapılanmada Yeni Sürece Giren Özbekistan, Ticaret Odaları Nezdinde Türkiye ile Daha Sıkı İşbirliği İçerisinde Olacak.

Özbekistan, Ticaret Odaları Nezdinde Türkiye ile İşbirliği Yapacak, System.String[]
Bağımsızlıktan sonra ekonomik yapılanmada yeni sürece giren Özbekistan, ticaret odaları nezdinde Türkiye ile daha sıkı işbirliği içerisinde olacak.

Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası (ÖTSO) Başkanı Alişer Şeyhov, ticari hayatta yeni deneyim ve tecrübeleri kazanma adına İstanbul Ticaret Odası'yla (İTO) daha sıkı işbirliği içerisinde olacaklarını söyledi.

İTO'yu işbirliği açısında deneyim ve tecrübe birikimime sahip önemli bir partner olarak nitelendiren Şeyhov, "Başka devletlerin ticaret odalarıyla da işbirliği içerisindeyiz. Ama bu konuda Türkiye ile olan işbirliğimiz daha da önem arz ediyor. Türkiye diliyle de bize daha yakın bir ülke." dedi.

Aralarında Türkiye ve İtalya'nın da olduğu bazı Avrupa ülkelerinin ticaret odalarının işbirliğiyle hayata geçirilen 'Orta Asya'da iş gelişimini teşvik organizasyonları Eğitimleri' projesinin nihai toplantısında konuşan Şeyhov, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası'nın daha verimli bir iş ortamı amacıyla eleman eğitimine ağırlık verdiğini kaydetti. Şeyhov bu konuda özellikle İTO'dan destek gördüklerini belirterek çok sayıda elemanlarının belli süreler dahilinde Türkiye'de eğitim seminerlerine tabi tutulduğunu ve Türk tarafının bu konuda önemli destekler sağladığını kaydetti.

Türkiye'nin Ticaret Müşaviri Bilal Sürücü'nün de iştirak ettiği toplantıya İTO'yu temsilen katılan İstanbul Ticaret Odası Avrupa Birliği Dairesi Şefi Tuba Kobaş ise Cihan Haber Ajansı(Cihan)'a açıklamada bulundu. Kobaş. iki yıl devam eden projenin asıl amacının Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası elemanlarını diğer Avrupa üyesi ülkelerinin ticaret odalarının faaliyetleriyle ve tecrübeleriyle tanıştırma, bu odaların üyelerine nasıl hizmetler sundukları konularında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Bu konuda Türkiye'nin İTO aracılığıyla Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası'na gerekli desteği bundan sonra da vermeye devam edeceğini belirten Kobaş, 'gerek, Özbekistan'a konularında uzman eğitmenleri göndererek ve gerekse ÖTSO çalışanlarını Türkiye'ye götürerek eğitme tabi tutma konularında bir dizi faaliyetlerinin olduğunu' kaydetti. - TAŞKENT


Yıldız Futbolcu Alexis Sanchez, 20 Yaşındaki Öğrenciyle Para Karşılığı İlişki Yaşamış Burak Özçivit'in Asker Kamuflajlı Fotoğrafı Eleştiri Yağmuruna Tutuldu
Ufak Tefek Cinayetler'deki Tıraş Sahnesi Dizinin Başını Yaktı! RTÜK Cezayı Kesti