Son Dakika Haberleri: Sincan Evcil Hayvanlar Parkı Her Mevsim Güzel

Sincan Evcil Hayvanlar Parkı Her Mevsim Güzel

8 yıl önce

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Evcil Hayvanlar Parkı, Yılın Her Mevsiminde Güzelliğiyle Hem Çocukları, Hem De Ailelerini Büyülemeye Devam Ediyor.

Sincan Evcil Hayvanlar Parkı Her Mevsim Güzel, System.String[]
 Türkiye'nin hayvan çeşitliliği ve kapsamı bakımından en büyük evcil hayvan parkına aileleriyle birlikte gelen Başkentliler, değişik türden çok sayıda evcil hayvanı bir arada görme fırsatı buluyor.

Yeni doğan yavrularla birlikte 16 ayrı türden oluşan evcil hayvan sayısı 350'ye ulaşan ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'nca düzenlenen Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nda, Türkiye'nin değişik yörelerinde görülebilecek evcil hayvanların yanı sıra ülkemizde var olmayan bazı evcil hayvan türlerinin bulunması da parkın cazibesini arttırıyor. Parkı gezen Ankaralılar lama, midilli atı, geyik, antilop, deve kuşu, sülün, tavus kuşu, Ankara keçisi, kıl keçisi, değişik türlerden ördek, kaz, kuğu, tavşan, tavuk ve horoz türlerinin yanı sıra 14 farklı saf ırktan çok sayıda köpeği de görüp tanıma fırsatını buluyor.

Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nda sevimli hayvanların yer aldığı bölümlerin yanı sıra piknik ve sportif alanlar, kafeterya ve çocuk bahçesi gibi bölümlerle de Sincanlıların gözbebeği olurken, Ankaralılar da hem evcil hayvanları bir arada görmek ve onları çocuklarına tanıtmak hem de güzel bir gün geçirmek için fırsat buldukça parkı ziyaret ediyorlar.

Parkta, Ankara Evi tarzında dekore edilmiş bir kafeterya ile iki halı saha, iki basketbol sahası, bir voleybol sahası, 900 metrelik koşu ve yürüyüş parkuru, iki kondisyon çalışma alanı, iki çocuk oyun parkı gibi sosyal tesisler yer alıyor.


Evliliği Bir Saat Süren Damat Adayının Anlattıkları Müge Anlı'yı Güldürdü Afrin Operasyonuna Destek Veren ÖSO'nun Komutanı: PKK, Onların Saflarına Katılmamazı İstedi
Afrin Operasyonunun 4 Günlük Bilançosu Belli Oldu: 260 Terörist Öldürüldü