Son Dakika Haberleri: Sivas İlave Revizyon Nazım İmar Planı Çalışmaları

Sivas İlave Revizyon Nazım İmar Planı Çalışmaları

6 yıl önce

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şube Başkanı Tahir Kavdır, "İmar planında yenilenme yapılırken, kentsel dönüşüm planları da dikkate alınmalıdır" dedi.

Sivas İlave Revizyon Nazım İmar Planı Çalışmaları, System.String[]
Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şube Başkanı Tahir Kavdır, "İmar planında yenilenme yapılırken, kentsel dönüşüm planları da dikkate alınmalıdır" dedi.

Kavdır, düzenlediği basın toplantısında, Sivas Belediyesi tarafından yürütülen Sivas İlave Revizyon Nazım İmar Planı çalışmalarını değerlendirdi. Kavdır, askı süresi 13 Nisan Cuma günü dolacak planla ilgili olarak çok sayıda itiraz dilekçesinin belediyeye verildiği haberini aldıklarını söyledi.

Yapılan itirazlar ve başvuruların şehrin geleceği açısından bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirten Kavdır, şunları kaydetti:

"Ön yargılarımızı bir kenara bırakarak, plana yapılan her itirazı büyük bir dikkat ve özenle incelemeli, acele edilmemeli, gerekli düzeltmeleri yapmalıyız. Sivas belediye yönetimine ve başta Sivas Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp'e yakışanın da bu tavır olduğuna inanıyoruz. Meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve sendikalar başta olmak üzere yaşadığı Sivas'ı seven herkesi yenilenen imar planını incelemeye, görüşlerini yetkili makamlara yüksek sesle duyurmaya çağırıyoruz. İmar planında yenilenme yapılırken kentsel dönüşüm planları da dikkate alınmalıdır. Merkezi hükümetin bu işe yatıracağı 300 milyar dolarlık bütçeden de Sivas azami oranda faydalanmalıdır."

Kavdır, 30 yıl da bir yapılan şehir imar planlarının, kentlerin kaderini etkileyen, gelişimine yön veren olumlu ya da olumsuz anlamda şehrin geleceğini şekillendiren çok önemli düzenlemeler olduğunu ifade etti. Kavdır, Sivas'ta son yıllarda yaşanan ve herkesin hissettiği inşaat sayısındaki azalma ve kaliteli inşaat üretimindeki engellerin bu revizyonla ortadan kalkmasını ümit ettiklerini vurguladı.

- SİVAS


Bizim Hikaye'de Barış ve Filiz Dudak Dudağa! Cemil Kahrolacak Define için 21 Metre Tünel Kazan Şüpheliler, Suçüstü Yakalanınca Jandarmaya Rüşvet Teklif Etti
ABD'den Küstah Afrin Çağrısı: Türkiye'yi Böyle Bir Adım Atmamaya Çağırıyoruz