Son Dakika Haberleri: Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı

8 yıl önce

Hükümet ile Türk-İş Arasında 240 Bin Kamu İşçisini İlgilendiren Toplu İş Sözleşmesi Görüşmesi Başbakanlık Merkez Bina'da Başladı.

Toplu Sözleşme Görüşmeleri Başladı, System.String[]
Hükümet ile Türk-İş arasında 240 bin kamu işçisini ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmesi Başbakanlık Merkez Bina'da başladı.  Hükümet adanı Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ile kamu işçileri adına Türk-İş Genel Başkanı Mustafa  Kumlu başkanlığındaki heyetlerin görüşmesinde, Hükümetin 2009-2010 yıllarını kapsayacak Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili teklifini vermesi bekleniyor. Türk-İş, daha önce TİS'le ilgili taleplerini hükümete iletmişti. Türk-İş, en düşük işçi ücretinin 1230 TL'ye çıkarılmasını, enflasyon, refah payı ve verimlilik artışları dikkate alınarak ücretlere 2009 yılı için yüzde 20, 2010 yılı için ise 2009 yılında gerçekleşen enflasyon üzerine 4 puan refah payı eklenerek artış yapılmasını talep etmişti. Türk-İş ayrıca sosyal yardımların da yüzde 40 oranında artırılmasını istemişti.
Gelin Adayıyla İlgili Şok İtiraf: Kocasının İzniyle Gece Beni Eve Aldı 5 Gün Önce Eşinden Boşanan Mustafa Ceceli, Jet Hızıyla Sevgili Yaptı
Öğretmene Otobüste Tecavüz Eden Sapığa 'İmitasyon Yüzük' İndirimi

1