Son Dakika Haberleri: Trafik Polislerine 'Trafik Psikolojisi ve Halkla İlişkiler' Semineri Verildi

Trafik Polislerine 'Trafik Psikolojisi ve Halkla İlişkiler' Semineri Verildi

9 yıl önce

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı'nın Koordinasyonu ile Konya, Afyon, Batman, Isparta, Mersin ve Kars Emniyet Müdürlükleri'nde Görevli 41 Trafik Polisi 'Trafik Psikolojisi ve Halka İlişkiler' Eğitimi Verildi.

Trafik Polislerine 'Trafik Psikolojisi ve Halkla İlişkiler' Semineri Verildi, System.String[]
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Daire Başkanlığı'nın koordinasyonu ile  Konya, Afyon,  Batman, Isparta,  Mersin ve  Kars Emniyet Müdürlükleri'nde görevli 41 trafik polisi ''Trafik Psikolojisi ve Halka İlişkiler'' eğitimi verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 2008 yılı eğitim planı çerçevesinde, trafik polisleri seminere alınıyor. Eğitim seviyesini daha da yükseltmek amacıyla 6 ilde görev yapan trafik polisler  Konya'da "Eğitim Semineri'ne" alındı. Polisler,  Konya  Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü Rehberlik Danışma ve Psikoloji Büro Amirliğinde görevli Psikolog Dilek Özdağ tarafından "Trafik Psikolojisi ve  Halkla İlişkiler" eğitimi verildi. Ayrıca, eğitime alınan polislere,  Konya 112 Şube Müdürü Galip Şef tarafından "Temel İlkyardım" konusunda bilgilendirme de yapıldı. 13 Ekim'de başlayan ve 18 gün süren 105 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan polisler için bir tören düzenlendi. Sertifika töreninde konuşan  Konya Emniyet Müdür Vekili Numan Yıldırım, trafik düzeninin bir ülkenin aynası olduğunu söyledi. Trafik sorununun ülkelerin kültür ve medeniyet düzeyi ile insanların birbirine saygısının göstergesi olarak niteleyen Emniyet Müdürü Yıldırım, "Trafik polislerimiz, yayaların ve sürücülerin üzücü olaylarla karşılaşmamaları için gece gündüz demeden yollarda görev yapıyor. Trafik, çok önemli bir olay. Trafik hem medeniyet hem de bir kültür biçimidir. Trafiğin düzenlenmesi ne kadar önemliyse denetlenmesi de o derece önem taşımaktadır. Polislerimizin burada aldığı eğitim ile görevlerini daha bilinçli yapacaklardır. 41 polis arkadaşım bu semineri başarıyla tamamladı. Hepsine görev yerlerinde başarılar diliyorum" diye konuştu. Tören eğitimini başarı ile tamamlayan personele, sertifikaları  Konya Emniyet Müdür Vekili Numan Yıldırım, Emniyet Müdür Yardımcısı Kadir Sert, Kenan Özgür ve Trafik Denetleme Şube Müdürü İbrahim Tatır tarafından verildi. (CİHAN)

İstifası İstenen Melih Gökçek, Beştepe'de Erdoğan'ın Verdiği Öğle Yemeğine Katıldı Mersin'deki Hain Saldırının Faili PKK Çıktı, 11 Kişi Gözaltında
İstifası İstenen Balıkesir Belediye Başkanı 16.30'da Açıklama Yapacak