Son Dakika Haberleri: Trakyakent Encümeni Tekirdağda Toplandı

Trakyakent Encümeni Tekirdağda Toplandı

6 yıl önce

Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent Encümen Toplantısı Tekirdağ Belediyesi'nin ev sahipliğinde Belediye encümen toplantı salonuna yapıldı.

Trakyakent Encümeni Tekirdağda Toplandı

, System.String[]
Toplantıya, Trakyakent Birlik Başkanı ve  Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç,  Muratlı Belediye Başkanı  Nebi Tepe,  Pehlivanköy Belediye Başkanı  Hüseyin Açıkel ve  İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz ile Birlik Müdürü  Tekirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Çetiz, Mali Hizmetler Müdürü Zeki Sezen, Trakyakent üyesi  Banarlı Belediye Başkanı  Selami Altınay ve birlik personeli katıldılar. Birlik Başkanı Adem Dalgıç ve Encümen Üyelerine, Belediye çalışmaları hakkındaki görüş ve önerilerini dile getirdi.  Bulgaristan Ulusal Belediye Çalışanları Birliği'nden gelen davetlerden,  Sofya şehrinde düzenlenecek olan Kamu-Özel İşbirliği konulu Forumu ile Güneydoğu  Avrupa Etkinlikleri adı altında yine  Sofya'da açılacak olan Via Expo Kongre ve Fuarı toplantıda görüşülürken, bu organizasyonlar dahilinde  Sofya Via Expo Kongre ve Fuar programı çerçevesinde "Yenilenebilir Enerji, Enerji Verimliliği, Atık Yönetimi ve Çevre" konulu toplantı programları gerçekleştirileceği belirtildi. Toplantı'da, Birlik Encümen Üyeleri, Birliğin web hizmetleri konusunda bilgilendirilirken, yakın zamanda Birlik Üyelerine ve diğer kamu kurum ve kuruluşlar ile sivil topluma yeni yüzü ile hizmet verecek olan yeni resmi internet sitesinin tasarım donanım ve yazılım hizmetleri hakkında açıklamalarda bulunuldu. Birlik yönetimi, Üye Belediyeler ile eğitim protokolü hazırlayarak, eğitim hizmeti verilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunurken, yapılacak olan eğitim programlarında Trakyakent Belediyeler Birliği'nin öncü kuruluş konumunda yer alması konusu görüşülerek karara bağlandı.Toplantı'da ayrıca AEBR Forumu ile  Sayıştay Denetimleri eğitim programları hakkında Birlik Encümeni'ne bilgilendirmeler yapıldı.

Kuzey Irak'taki Referandumun Resmi Olmayan İlk Sonuçları: Evet Oyları Yüzde 90'ın Üzerinde Türkiye'den Barzani'ye Referandum Tepkisi: Irak'ın Kan Banyosuna Dönüştürülmesi Teklifidir
Balıkesir'de Okul Yolunda Anne ve Kızına Silahlı Saldırı! 7 Yaşındaki Kız Öldü