Son Dakika Haberleri: Türkiye Genelinde Artış Sağlayan MHP-chp Ordu'da Sandıkta Eridi

Türkiye Genelinde Artış Sağlayan MHP-chp Ordu'da Sandıkta Eridi

9 yıl önce

Ordu'da 1977'den Bu Tarafa Devam Eden Genel İktidar ile Yerel İktidarın Ayrı Partiden Olması Geleneği Sürdü. DSP Adayı ve Mevcut Belediye Başkanı Seyit Torun Seçimi İkinci Kez Oylarını Artırarak Kazandı.

Türkiye Genelinde Artış Sağlayan MHP-chp Ordu'da Sandıkta Eridi, System.String[]
Ordu'da 1977'den bu tarafa devam eden genel iktidar ile yerel iktidarın ayrı partiden olması geleneği sürdü. DSP adayı ve mevcut belediye başkanı  Seyit Torun seçimi ikinci kez oylarını artırarak kazandı.  Ordu yerel seçimlerinde  Türkiye sonuçlarının aksine sıra dışı bir tablo ortaya çıktı.  Türkiye genelinde MHP ve  CHP belirli oranlarda oy oranlarını artırırken  Ordu'da tam tersi yaşandı.  Ordu'da MHP ve  CHP çok büyük oranlarda oy kaybetti. DSP'nin belediye başkan adayı ve mevcut belediye başkanı  Seyit Torun ise bir önceki seçimlere göre oy oranını önemli miktarda artırarak yeniden başkan seçildi. Torun her iki kişiden birinin oyunu aldı. Bir önceki yerel seçimlerde yüzde 38 oy oranı ile 17 bin oy alan Torun, bu seçimde oyunu 36 bin 500'e çıkararak oranını da yüzde 53'e taşıdı.  AK Parti ise bir önceki seçime göre aldığı oy oranını 13 bin 500'den 27 bine çıkarmasına; oy oranını da yüzde 30'dan yüzde 40'a kadar çıkarmasına rağmen başarılı olamadı.  AK Parti'nin tek kadın şehir belediye başkan adayı Ayşe Bahar Çebi bu sonuçla seçimleri kazanamadı.  AK Parti ikinci kez  Seyit Torun karşısında seçim yenilgisi yaşarken 1977'den bu tarafa da  Ordu'da belediyenin iktidar partisi ile buluşmaması geleneği sürmüş oldu. Bir önceki yerel seçimlerde 8 bin 500 oy alarak yüzde 19 oy alan MHP, eski hakem  Ali Aydın ile yüzde 3,5 oranla 2 bin 500, yüzde 5,5 ile 2 bin 500 oy alan  CHP ise eski baro başkanı Kenan Çebi ile yüzde 2,25 oy oranı ile bin 500 oy alarak 4. sırada kaldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay'ın Ordulu olmasına karşın alınan sonucun  Seyit Torun'un başarısının yanında  CHP ve MHP'nin DSP'de birleşmesi kadar  AK Parti'nin yerel yöneticilerinden kaynaklandığı görüşü de dile getiriyor. Bu arada Saadet Partisi de bir önceki yerel seçimlerde 217 olan oyunu 926'ya çıkararak  Ordu'da ileriye giden partilerden biri oldu.Bu arada  Çamaş ilçesinde ise sayımlar iki kez yapıldı.  AK Parti ile MHP adayı arasında geçen seçimin sonucunda seçimi MHP'nin kazandığı belirlendi. Diğer yandan  Ordu'nun ilçelerinde seçimi kazanan partiler ve adayları şöyle oldu: Fatsa-Hüseyin Anlayan-AK Parti, Ünye-Ahmet Arpacıoğlu-AK Parti Gölköy-Ali Kemal Mert-AK Parti, Akkuş-Ergüder Efil-  CHP, Mesudiye-İsa Gül-Bağımsız, Kabadüz-Orhan Aktaş- DP, İkizce-Birol Kaygı-MHP, Gülyalı-Talip Şen-CHP, Gürgentepe-Halis Baykara-DSP, Ulubey-Akif Atlı-  AK Parti, Perşembe-Selami Çarkçı-  AK Parti, Kumru-Ticabi Civelek-  AK Parti,  Korgan, İhsan Güven-  AK Parti, Kabataş-Yakup Yılmaz-  AK Parti, Çaybaşı-Zekeriya Sarıkoca-  AK Parti, Çatalpınar-Muhasin Eriş-  AK Parti, Aybastı-İzzet Gündoğar-  AK Parti, Çamaş- Yaşar Aktaş -MHP. (CİHAN)

Bir Hafta Aralıksız Devam Eden Ereksiyon, Acı Gerçeği Ortaya Çıkardı! Penisinin Yarısı Kesildi Meksikalı Oyuncu, Ünlü Yönetmen Sean Penn ile Gecelik İlişki Yaşadığını İtiraf Etti
Cinsel İlişki Sırasında Erkek Arkadaşının Penisini Kıran Model, O Anları Anlattı