Son Dakika Haberleri: Ünye Belediyesi, Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Üski Çatısı Altında Birleştirdi

Ünye Belediyesi, Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Üski Çatısı Altında Birleştirdi

7 yıl önce

Ünye Belediyesi, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü Bünyesinde Bulunan Su Hizmetleri ile Fen İşleri Müdürlüğü Bünyesinde Bulunan Kanalizasyon Hizmetleri Birleştirildi.

Ünye Belediyesi, Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Üski Çatısı Altında Birleştirdi, System.String[]
Ünye Belediyesi, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde bulunan su hizmetleri ile Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan kanalizasyon hizmetleri birleştirilerek Su ve Kanalizasyon İşleri (ÜSKİ) adı altında yeni bir birim oluşturuldu. Belediye Başkanı  Ahmet Arpacıoğlu, insanlara daha çabuk ve zamanında hizmet vermek amacı ile oluşturulan ÜSKİ birimi için, su ve kanalizasyon hizmetlerinde yapılan yatırım ve projelerle meydana gelen gelişim ve değişimler nedeniyle düzenlemeye gidildiğini söyledi. Ünye'nin uzun vadede su ihtiyacını karşılayacak su regülatörü projesine doğru yaklaşıldığını belirten Arpacıoğlu, "Kanalizasyon ana şebeke inşaatımız tamamlanmış, kanalizasyon arıtma tesislerimiz de tamamlanma safhasına gelmiştir. Su ve kanalizasyon hizmetleri, birbirine benzer faaliyetler olarak bilhassa büyükşehir belediyelerinde birlikte yürütülmektedir.  Ünye Belediyesi de, su ve kanalizasyon hizmetlerinde kapasite olarak olmasa bile nitelik olarak büyük şehir belediyelerindeki nitelikleri yakalamıştır. Söz konusu değişimin bir gereği olarak da iki hizmetin yeni bir birim tarafından yürütülmesi konusu Belediye Meclisi'ne getirilerek görüşülmüş ve alınan kararla ÜSKİ kurulmuştur." dedi. ÜSKİ departmanının; belediyenin Dönerçeşme Parkı yanındaki hizmet binasında çalışmalarını sürdüreceğini kaydeden Arpacıoğlu, su ve kanalizasyon arızalarını ÜSKİ'nin takip edeceğini söyledi. Arıza bildirimi için 185 numaralı telefonun ÜSKİ'ye tahsis edildiğini bildiren Arpacıoğlu, telefonun 7 gün, 24 saat kesintisiz hizmet vereceğini sözlerine ekledi.

Alışveriş Fişindeki Külot, Evliliği Bitirdi Rızası Alınmadan Kızı Evlendirilince Sosyal Medyadan Canlı Yayın Yapıp İntihar Etti
Diyarbakır'da Uzman Çavuşa Evinin Önünde Silahlı Saldırı