Son Dakika Haberleri: Yozgat Pmyo 9. Dönem Mezunlarını Verdi

Yozgat Pmyo 9. Dönem Mezunlarını Verdi

7 yıl önce

Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO), 2010- 2011 eğitim öğretim yılı 9. dönem mezunları için mezuniyet töreni düzenledi.

Yozgat Pmyo 9. Dönem Mezunlarını Verdi, System.String[]
Yozgat  Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO), 2010- 2011 eğitim öğretim yılı 9. dönem mezunları için mezuniyet töreni düzenledi. Tören açılışında konuşan Okul Müdürü Fazlı Öcal, okul öğrencilerinin iki yıllık eğitimlerini başarı ile tamamladıklarını belirtti. 2010–2011 yılı eğitim öğretim döneminde eğitimlerini başarı ile tamamlayan 255 yeni polis memuru için diploma ve yemin töreni düzenlediklerini belirten Öcal, " Yozgat Polis Meslek Yüksek Okulu polis eğitimini modern çağdaş ülkeler seviyesine getirmek için yoğun çaba sarf ediyor. 2010–2011 eğitim öğretim döneminde de okulumuzdan çağdaş eğitim- öğretim anlayışıyla  Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, laik cumhuriyetin savunucusu, insan haklarına saygılı, hukukun üstünlüğüne inanan, milletine hizmeti kutsal sayan, demokrasiyi özümsemiş, bilgili ahlaklı, sinesi vatan ve insan sevgisiyle dopdolu 255 polisimizi, emniyet teşkilatımıza uğurlamanın sevincini yaşıyoruz. " dedi. Okuldan mezun olan polislere de hitap eden Öcal, şöyle konuştu: "Burada edindiğiniz bilgiler, aldığınız eğitimlerle, vatandaşın huzur ve güvenliğini sağlamak üzere hizmet etme zamanıdır. Sizler ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü ve cumhuriyetimizi her ne pahasına olursa olsun korumaya kararlı, hukukun üstünlüğüne inanan bu yüce değerler için canını dahi vermekten çekinmeyen idealist polisler olarak teşkilatımıza katılacaktır. Bu anlamlı günde bir vefa borcu olarak şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor Allah'tan rahmet, ailelerine ve geride kalanlara sabır ve metanet diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni atandığınız görevinizde sizlere üstün başarılar diliyor, hepinizin gözlerinden öpüyorum. "Daha önce  Yozgat PMYO Müdürlüğü görevini yürüten Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Pek de yaptığı konuşmada, "Önceki dönemlerde Türk polisi  Avrupa'yı örnek alırken bugün ise  Avrupa Türk polisini örnek alıyor.  Yozgat PMYO'da görev yaptığımdan dolayı buranın benim için ayrı bir önemi vardır. Bugün çocuklarımızın bu mutlu gününde onlarla bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Polislik mesleğine yeni bir güç katacaklarına inanıyorum. Bu duygularla yeni görevlerinde başarılar diliyorum. " dedi.  Yozgat PMYO dönem birincisi polis memuru Uğur Taze de günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Taze, konuşmanın ardından yaş kütüğüne isim plakasını çaktı. Okulu dereceyle bitiren polislere ise çeşitli hediyeler verildi. Daha sonra polis adaylarının yemin töreninin ardından halk oyunları ve polis okulu öğrencilerinin gösterimi ile tören sona erdi. Törene  Yozgat Valisi  Necati Şentürk, Belediye Başkanı  Yusuf Başer, İl  Jandarma Komutanı Engin Ünalan,  Başsavcı Ali Yeldan,  AK Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz,  Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar,  Polis Okulu Müdürü Fazlı Öcal, Emniyet Müdürü Bekir Akarsu, Baro Başkanı Avukat Hacı İbiş, İşadamı Bilal Şahin, Yimpaş Holding Genel Müdürü Nurullah Nurdoğan, daire müdürleri, okul öğrencileri ve velileri katıldı.

"Kurtlar Vadisi Vatan" Hüsranı! İzleyici Gelmedi, Necati Şaşmaz Salonu Terk Etti Soğuk Algınlığı Şikayetiyle Gittiği Hastanede, Kolları ve Bacakları Kesildi
Osmanlı Torunu İsyan Etti: Dedemin Evinden Rezaleti Kaldırın!