Son Dakika Haberleri: 1.5 Milyar Euro'luk Kredi

1.5 Milyar Euro'luk Kredi

11 yıl önce

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Yatırım Bankası ve Uluslararası Finans Kuruluşlarından Metro Yatırımları İçin 5 Yıl Ödemesiz 10 Yıl Vadeli 1 Milyar 571 Milyon Euro Kredi Aldı.

1.5 Milyar Euro'luk Kredi, System.String[]
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Avrupa Yatırım Bankası ve uluslararası finans kuruluşlarından metro yatırımları için 5 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli 1 milyar 571 milyon Euro kredi aldı. Kredinin, uluslararası finans kuruluşlarından alınan en uzun vadede en düşük faizli kredi olduğu belirtildi.

İBB'den yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin metro yatırımları için Avrupa Yatırım Bankası ve uluslararası finans kuruluşlarından 5 yıl ödemesiz 10 vade ile 1 milyar 571 milyon Euro kredi aldığı belirtildi. Açıklamada, kredi anlaşmasının Türkiye ekonomisi içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin güvenilirliği ve kredi değerinin yüksekliğini gösterdiği ifade edildi.

Kredi anlaşması, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fransız Büyükelçi, Fransız Kalkınma Ajansı, Avrupa Yatırım Bankası, Calyon Yatırım Bankası, konsorsiyum da olan bankaların yöneticilerinin katıldığı törenle yarın imzalanacak.O Ses Türkiye'de Bomba İddia: Beyaz ile Hadise Aşk Yaşıyor Marketteki İğrenç Taciz Saniye Saniye Kameraya Yansıdı!

Aziz Yıldırım'a Kalp Operasyonu Yapılacağı İddia Edildi