Son Dakika Haberleri: 1. Bozüyük Karakucak Güreş Festivali Başladı

1. Bozüyük Karakucak Güreş Festivali Başladı

11 ay önce

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Türkiye Güreş Federasyonu katkılarıyla düzenlenen 1. Karakucak Güreş Festivali başladı.

1. Bozüyük Karakucak Güreş Festivali Başladı, System.String[]
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Türkiye Güreş Federasyonu katkılarıyla düzenlenen 1. Karakucak Güreş Festivali başladı.

Çınar Taksi Kavşağı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar devam eden kortej yürüyüşüne, ülkenin çeşitli yerlerinden gelen yıldızlar güreş sporcuları ile protokol mensupları katıldı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programda konuşma yapan Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Güreşin Türk milletinin gönlünde ayrı bir yere sahip olduğunu belirtti.

Festivalden dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Kaymakam Yaman, şöyle konuştu:

"Ata sporumuz güreş. Tabi güreş spor olmasının yanında analizinde geleneğinden beslenen bir takım teamüllere ve kurallara da sahip. Bu teamül, kurallar ve felsefe Atatürk'ün de 'Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim.' sözünde belirttiği gibi en yakın spor dalı güreştir. Yarın er meydanına çıkacak olan güreşçilerimize başarılar dilerim."

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ise, festivali geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi.

Güreşin Türk spor tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Başkan Bakıcı, "Bizler de bu festival ile ata sporumuza sahip çıkalım, bu sporun güzelliklerini hep birlikte yaşayalım, gençlerimize anlatalım, öğretelim istedik. Yaklaşık olarak 500 sporcumuzun katılacağı festivalimizde birbirinden değerli güreşçilerimizi ağırlayacağız." diye konuştu.Kaybolan Minik Leyla'yı Arama Çalışmalarına Kadavra ve Ceset Arama Köpekleri de Katıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Seçim Zaferi İsrail Meclisini Karıştırdı

Fatih Portakal'dan Muharrem İnce'ye Sert Sözler: Yaptığınız Kaybetme Psikolojisi Sonucu