Aksaray'da 1. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri - Son Dakika

Aksaray'da 1. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri

26.07.2015 18:03

Aksaray'da ilk kez düzenlenen Hasandağı Dağcılık Şenlikleri kapsamında, Türkiye'nin değişik illerinden gelen 350 dağcı, 3 bin 268 metre yükseklikteki Hasandağı'na zirve yürüyüşü gerçekleştirdi.

Aksaray'da ilk kez düzenlenen Hasandağı Dağcılık Şenlikleri kapsamında, Türkiye'nin değişik illerinden gelen 350 dağcı, 3 bin 268 metre yükseklikteki Hasandağı'na zirve yürüyüşü gerçekleştirdi.Aksaray Valiliği tarafından düzenlenen şenlik kapsamında kente gelen 350 dağcı, Hasandağı eteklerinde kamp kurdu.Sabahın erken saatlerinde rehberler eşliğinde zirve yürüyüşü için bir araya gelen dağcılar, yaklaşık 4 saat süren yürüyüşün ardından, 3 bin 268 metre yükseklikteki Hasandağı'nın zirvesine ulaştı.Burada hatıra fotoğrafı çektiren dağcılar, daha sonra kamp alanına geri dönerek yürüyüşlerini tamamladı.

Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, burada yaptığı açıklamada, Hasandağı'nın Orta Anadolu'daki en yüksek volkanik dağlardan biri olduğunu söyledi.Hasandağı'nı tanıtmak ve dağcılık sporuna kazandırmak için çalışmalar yaptıklarını anlatan Doğan, şunları kaydetti; "Türkiye'nin değişik şehirlerinden gelen dağcılarımızla dün şenliğimizin açılışını yapmıştık. Bugün de sabah zirve yürüyüşümüze başladık ve 4 saat süren yürüyüşün ardından dağın zirvesine ulaşmayı başardık. Bugün dağcılarımızla beraber çok güzel bir gün geçirdik. Hasandağı'nın bilinirliğini ve tanıtımını yapmak adına bu tür etkinlikleri bundan sonraki süreçte de devam ettirmeyi düşünüyoruz."

Dağcılardan Mustafa Kılıç ise şenliğe katılmak için Ankara'dan geldiğini ifade etti.Şenliğin yapılacağını sosyal medya üzerinden öğrendiğini anlatan Kılıç, "Benim gibi dağcılığa gönül vermiş arkadaşlarımla beraber zirve yürüyüşünü gerçekleştirdik. Her ne kadar zorlu olsa da burada bulunmaktan ve bu sporu yapmaktan dolayı çok mutlu oldum" dedi.

Aksaray'da 1. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri
Aksaray'da 1. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri
Aksaray'da 1. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri
Aksaray'da 1. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri
Türk kadınlarının tarihi zaferi! 5 milli boksörümüz de altın madalya kazandı Türk kadınlarının tarihi zaferi! 5 milli boksörümüz de altın madalya kazandı Vezirsuyu Tabiat Parkı'nda izcilik kampları düzenlenecek Vezirsuyu Tabiat Parkı'nda izcilik kampları düzenlenecek Diyarbakır'da öğrencisini dövdüğü iddia edilen antrenör ve öğrenci konuştu Diyarbakır'da öğrencisini dövdüğü iddia edilen antrenör ve öğrenci konuştu
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Aksaray'da 1. Hasandağı Dağcılık Şenlikleri - Son Dakika


Advertisement