1'inci İnönü Zaferi'ni Telsizle Dünyaya Duyuracaklar - Son Dakika

1'inci İnönü Zaferi'ni Telsizle Dünyaya Duyuracaklar

06.01.2012 11:41
1'inci İnönü Zaferi'ni Telsizle Dünyaya Duyuracaklar, System.String[]

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi, 1.İnönü Zaferi'nin 91.yıl dönümü dolayısıyla amatör telsiz yayınıyla dünyaya mesaj verecek.

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi, 1. İnönü Zaferi'nin 91. yıl dönümü dolayısıyla amatör telsiz yayınıyla dünyaya mesaj verecek.

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi Afet Operasyon ve Koordinasyon Birimi Başkanı Ulaş Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bilecik'in Bozüyük ilçesindeki Metristepe'de 1. İnönü Zaferi'nin 91. yıl dönümü nedeniyle etkinlik düzenleyeceklerini belirterek, bu etkinliğin kendileri içinde bir tatbikat niteliği taşıdığını kaydetti.

Etkinlikte, Ulaştırma Denizcilik Haberleşme Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün tahsis ettiği çağrı işaretleriyle 1. İnönü Zaferi'nin yıl dönümünü dünyaya duyuracaklarını ifade eden Turhan, şöyle konuştu:

"Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi olarak ilk defa böyle bir etkinlik düzenledik. Metristepe'de bir şehitliğimiz var. Nasıl Çanakkale veya Sarıkamış'ta çeşitli etkinlikler düzenleniyorsa biz de yarın burada etkinlik düzenleyeceğiz. Metristepe'de bir telsiz sistemi kuracağız. Kuracağımız bu telsiz sistemiyle tüm dünyadaki amatör frekanslara 1. İnönü Zaferi'nin kutlandığına ilişkin duyurular yapacağız. Daha sonra bunların resmi anlamda kayıtlarını tutup, birbirimize

'küresel kart' dediğimiz kartvizit gibi kartlar yollayacağız. Aynı zamanda etkinlik çadırları kurulacak. 1 gece orada konaklayacağız, nöbet tutacağız. Metristepe, çok sert rüzgarların estiği soğuk bir yer. Bozüyük'ten de arkadaşlar gelecek ve yaklaşık 200 kişilik bir katılımcıya ulaşacağız. Tüm katılımcılara, Kızılay'ın misyonu gereği sıcak çorba, helva ve çay ikram edeceğiz. Etkinliğimiz 7-8 Ocak'ta gerçekleştirilecek."

- ESKİŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 1'inci İnönü Zaferi'ni Telsizle Dünyaya Duyuracaklar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın koronavirüs testi pozitif çıktı Hindistan'da koronavirüs yoğun bakımında doktorun dansı tepki çekti Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı