Son Dakika Haberleri: Kayseri'ye 1 Milyon 260 Bin Metrekarelik Millet Bahçesi

Kayseri'ye 1 Milyon 260 Bin Metrekarelik Millet Bahçesi

28 gün önce

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentte kurulacak 1 milyon 260 bin metrekare alana sahip Hava İkmal Millet Bahçesi'nin imara açılmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Plan gereği burada 80 bin metrekare cami alanı, 20 bin metrekare de okul alanı söz konusu." dedi.

Kayseri'ye kurulacak Hava İkmal Millet Bahçesi'nin 1 milyon 260 bin metrekare alana sahip olacağı bildirildi.

Kayserililere layık olma yolunda gayret gösterdiklerini ve Hava İkmal Millet Bahçesi için çalıştıklarını belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şunları kaydetti:

"İMARA AÇILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL"

"Hava İkmal'de 1 milyon 260 bin metrekare alan millet bahçesi olacak. Buranın imara açılması söz konusu değil. Plan gereği burada 80 bin metrekare cami alanı, 20 bin metrekare de okul alanı söz konusu. Camimiz ve okulumuzla ilgili çalışmaları hızla sürdürüyoruz. İstanbul'da incelediğimiz Çamlıca Camisi Türkiye'nin en büyük camisi oldu. Cumhuriyetimiz bu eser ile taçlandırıldı. Gerçekten görülmeye değer bir eser. Aynı projeyi Kayseri'de hayata geçirecek değiliz ama oradaki teknik heyetten de yararlanacağız. Kayserimize yakışır bir cami için gayretlerimizi sürdürüyoruz."

Kayseri'ye 1 Milyon 260 Bin Metrekarelik Millet Bahçesi
Haber Yayın Tarihi : 23.04.2019 01:28 Kaynak: AATartışma Yaratan Programın Ardından CNN TÜRK'ten Açıklama Geldi Arkadaşından Ödünç Aldığı 4 Milyon TL Değerindeki Ferrari'yle Kaza Yaptı! Olay Anbean Kameralara Yansıdı Meksika'da Vatandaşlar Hırsızlık Yaptığı İddia Edilen Kadınları Döverek Elbiselerini Kesti!