Son Dakika Haberleri: 1. Türkiye Kanyon ve Doğa Sporları Festivali

1. Türkiye Kanyon ve Doğa Sporları Festivali

10 ay önce

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen 1. Türkiye Kanyon ve Doğa Sporları Festivali, devam ediyor.

1. Türkiye Kanyon ve Doğa Sporları Festivali, System.String[]
Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde düzenlenen 1. Türkiye Kanyon ve Doğa Sporları Festivali, devam ediyor.

Pınarbaşı Kaymakamlığı, Pınarbaşı Belediyesi ile Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği iş birliğinde düzenlenen festivale, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) görevlileri, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ekipleri ile çeşitli illerden gelen Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği üyeleri ve doğaseverler katılıyor.

Festival kapsamında biri kadın olmak üzere 20 kişilik ekip, yürüyüş yaparak Horma Kanyonu'nu geçtikten sonra Ilıca Şelalesi'ne ulaştı. Türk bayrağı asılan 10 metre yüksekliğindeki şelalenin üzerine kurulan "zipline" (kaytel) ile kayarak aşağıya inen sporcular, inişin sonunda suya atladı.

Kaymakam Nebi Çanga, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin potansiyelini değerlendirmek istediklerini belirterek "Festivalimizin amacı doğa sporları kültürünü yaygınlaştırmak. Bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz." dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz ise festivalin, önümüzdeki yıllarda programa daha çok etkinlik eklenerek yapılacağını ifade etti.

Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği Başkanı Hasan Gedikli de ilçenin kanyon eğitiminde pilot bölge olarak belirlendiğini aktararak, "Eğitimler önümüzdeki yıllarda da devam edecek. İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Bursa ve Tunceli gibi illerden gelen üyelerimiz ile AFAD ve UMKE'den olmak üzere 90 civarında katılımcı, festivalde yer aldı. Festival, kanyon geçişleri ve doğada yürüyüş programları ile devam edecek." dedi.

Festival, yarın sona erecek.Kızının Odasındaki Dolabı Açan Baba, Genç Bir Erkekle Karşılaştı Etiyopya'da Ölünün Üzerine Yatıp Diriltmeye Çalışan "Peygamber" Gözaltına Alındı!

İYİ Partililer Meral Akşener'in Yeniden Aday Olması İçin Evinin Önünde Nöbet Tutuyor