Son Dakika Haberleri: 1 Yılda Müslümanlara ve İslami Kuruluşlara 1069 Saldırı

1 Yılda Müslümanlara ve İslami Kuruluşlara 1069 Saldırı

10 gün önce

Federal İçişleri Bakanlığı 2017 yılında Müslümanlara ve İslami kuruluşlara dönük saldırılarla ilgili açıklamada bulundu.

1 Yılda Müslümanlara ve İslami Kuruluşlara 1069 Saldırı, System.String[]
Federal İçişleri Bakanlığı 2017 yılında Müslümanlara ve İslami kuruluşlara dönük saldırılarla ilgili açıklamada bulundu. Bakanlık Almanya'da yaşayan Müslümanlara ve İslami kuruluşlara dönük 2017 yılında yapılan saldırıların bin 69 olduğu açıklandı. Saldırıların bir kısmını Irkçılar tarafından gerçekleşirken, diğer kısımlarını PKK yandaşları tarafından yapıldığı da belirtildi.

Hristiyanlara veya kurumlarına karşı girişilen saldırıların 127 olduğu belirtilen raporda, Yahudilere karşı girişilen saldırıların sayısı ise bin 453 olarak belirtildi. Almanya'da Müslümanlara ve İslami kurumlara karşı girişilen saldırılar siyasi veya yabancı düşmanlığı kapsamında değerlendiriliyordu. 2017 yılında İçişleri Bakanlığı 2017 yıllarından sonra yapılan saldırıları nefret suçları adı altında kayıtlara geçilmesi konusunda karar almıştı.

(Mehmet Koca/İHA)Salih Müslim Yakalandı! İşte Teröristbaşının Yakalanmadan Önceki Son Görüntüleri! 68. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Zeytin Dalı Harekatı'nın Birinci Ayağı Tamamlandı! Askerler Birleşip Hilal Oluşturdu Uluslararası Alışveriş Siteleri Terör Örgütü PYD/PKK Paçavraları Satıyor