Son Dakika Haberleri: 10 Bin Kişilik 'Aşure' Buluşması

10 Bin Kişilik 'Aşure' Buluşması

2 yıl önce

Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliği, bu yıl 21 Ekim’de gerçekleştirilecek.

10 Bin Kişilik 'Aşure' Buluşması, System.String[]
Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliği, bu yıl 21 Ekim'de gerçekleştirilecek. Sivil toplum örgütleri ile çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle düzenlenecek etkinlik, Karşıyaka İzban İstasyonunda saat 13.00'te başlayacak ve yaklaşık 10 bin kişiye aşure dağıtılacak.

Karşıyaka Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliği bu yılda devam edecek. 21 Ekim'de yapılacak etkinlik çerçevesinde, toplamda 10 bin kişiye aşure dağıtılacak. Karşıyaka İzban İstasyonunda saat 13.00'te başlayacak etkinlik, sivil toplum örgütleri ile çeşitli kurum ve kuruluşların işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, etkinliğe tüm vatandaşları davet ederek, "Aşure Günü'nün yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olduğuna inanıyorum. Bu yıl da aşuremizi kaynatırken birlik ve bütünlüğümüzü bir araya getireceğiz. Mutluluğa, barışa, ahlak temizliğine, maddi ve manevi arınmaya yol vereceğiz. Toplumsal barış için; kaynayan kazanda farklılıkları ortaya çıkartarak ayrışmayı değil, birlik ve beraberlik içinde ortak bir tat yakalamayı hedeflemeliyiz. Herkesi bu güzel ve anlamlı günümüze ortak olmaya bekliyoruz" dedi. - İZMİRMilli Enerji Silahı Wattozz, Türkiye'ye Yılda 250 Milyon Dolar Getirecek Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Puanlar Yıl Sonunda Sıfırlanacak

Bergen'i Öldüren Kocasının Eski Gelini, Fuhuş Yaptırmaktan Tutuklandı